BARTOSZYCE: Bezmyślność pozbawiła 32-latka prawa jazdy w 12 kategoriach – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Bezmyślność pozbawiła 32-latka prawa jazdy w 12 kategoriach

0

Bezmyślność 32 – latka pozbawiła go prawa jazdy, które miał w 12 kategoriach. To bez wątpienia duża strata, jednak to dopiero początek czekających mężczyznę konsekwencji popełnionego przestępstwa. Mieszkańca powiatu mrągowskiego policjanci zatrzymali dzięki odpowiedniej reakcji świadka, który widział jak 32 – latek pił alkohol zanim wsiadł za kierownicę.

Pierwszy dzień Nowego Roku, dla 32 – latka z powiatu mrągowskiego okazał się być ostatnim dniem z prawem jazdy. Mężczyzna stracił dokument, po tym jak zatrzymali go policjanci na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Informację o tym, że kierowca audi jest pijany otrzymali od odpowiedzialnej osoby, która nie pozostała obojętna wobec faktu wcześniejszego picia alkoholu przez 32 – latka, któremu nie przeszkodziło to wsiąść za kierownicę i odjechać. Konsekwencją zachowania mężczyzny, oprócz utraty prawa jazdy w 12 kategoriach, będzie proces karny.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *