BARTOSZYCE: Chciała pomóc a straciła blisko 120 TYSIĘCY ZŁOTYCH! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Chciała pomóc a straciła blisko 120 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

0

Niestety bardzo często dochodzi do oszustw internetowych, w których niewinne osoby padają ofiarą manipulacji i wyłudzeń pieniędzy. Ważne, aby być czujnym i ostrożnym w nawiązywaniu znajomości przez Internet oraz udzielania pomocy finansowej osobom, których nie znamy osobiście. Przez takich oszustów mieszkanka powiatu bartoszyckiego straciła blisko 120.000 złotych.

W poniedziałek (19.06.2023 r.) do bartoszyckiej komendy stawiła się mieszkanka powiatu bartoszyckiego, od której policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Wynikało z niego, że w styczniu na jednym z portali społecznościowych 58-latka zawarła znajomość z nieznajomym. Podający się za pracownika statku transportowego mężczyzna stopniowo wzbudzał zaufanie kobiety, a gdy było ono już na tyle duże poinformował, że ma kłopoty i poprosił o pomoc. Miała ona polegać na opłaceniu jego podróży z Australii do Polski, opłaceniu przesłania walizki z jego rzeczami oraz pobytu w jednym z hoteli w Warszawie. Oszust wykorzystując współczucie kobiety, co do sytuacji w jakiej się znalazł, namówił ją na wykonanie kilku przelewów na wskazane przez niego konta. Zapewniał, że po powrocie do kraju zwróci jej całość pożyczonych mu pieniędzy, lecz zamiast wywiązać się z umowy w dalszym ciągu prosił o przelanie kolejnych kwot. Kobieta opamiętała się i sprawę zgłosiła na policję. Dla niej ta internetowa znajomość okazała się bardzo kosztowna ponieważ straciła blisko 120.000 złotych.

Pamiętajmy, że oszuści Internetowi często wykorzystują manipulację emocjonalną, by zdobyć zaufanie i wyłudzić pieniądze. Wszystkie podejrzane prośby o pomoc finansową należy traktować z dużą dozą podejrzliwości i zachować ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *