BARTOSZYCE: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu busa z osobówką – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu busa z osobówką

0

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Doszło do niego na osiedlowej ulicy w Bartoszycach podczas manewru parkowania jednego z aut biorących w nim udział. Obaj kierowcy byli trzeźwi i żaden z nich nie czuł się winny. Jeden z kierowców trafił do szpitala, gdzie okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli busa i osobówkę na parkingu strzeżonym. Sprawę tej kolizji drogowej wyjaśnią policjanci z zespołu ds. wykroczeń.

W czwartek, (19.05.22r.), po godz. 18:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zderzeniem drogowym, do którego doszło na osiedlowej ulicy Staszica w Bartoszycach. Zderzyły się tan bus z osobówką. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 69 – latek kierujący oplem vivaro chcąc zaparkować wzdłuż ulicy wyjechał przodem auta na środek drogi. W tym czasie nadjechał fiat, którego kierowca nie zdołał wyhamować i uderzył w przód busa. Żaden z mężczyzn nie czuł się winny temu zdarzeniu. Z uwagi na to, że 21 – letni kierowca fiata trafił do szpitala policjanci wykonali oględziny miejsca zderzenia, a oba auta trafiły na parking strzeżony. Po kilku godzinach okazało się, że 21 – latek nie ma poważnych obrażeń, a tym samym zdarzenie to było kolizją drogową.

Zgodnie z nowymi przepisami kodeksu wykroczeń, jeżeli w skutek kolizji drogowej u osoby pokrzywdzonej zdarzeniem powstaną obrażenia ciała, sprawcy kolizji grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł.

Wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tej kolizji drogowej zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *