BARTOSZYCE/KĘTRZYN: 17-latek zginął na drodze – potrącił go bus w trakcie wyprzedzania – Magna Masuria

BARTOSZYCE/KĘTRZYN: 17-latek zginął na drodze – potrącił go bus w trakcie wyprzedzania

1

Śledztwo wyjaśni wszelkie okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło około godz. 20:00 w Wardomach. Potrącono tam 17 – latka, który w towarzystwie 2 kolegów szedł w kierunku Kinkajm. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nastolatkowe szli właściwą stroną drogi. Chłopaka potrącił bus, który był w trakcie wyprzedzania osobówki, jadącej w kierunku Bartoszyc. Kierowca osóbki odjechał. Apelujemy o zgłoszenie się kierowcy wyprzedzanej osobówki do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. 17 – latek był reanimowany przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy najechali na to zdarzenie, następnie przez policjantów i zespół ratowników medycznych. Niestety, pomimo wysiłków wszystkich tych osób 17 – latek zmarł.

W niedzielę, (5.11.23r.), po godz. 20:00 na trasie Bartoszyce – Kętrzyn w miejscowości Wardomy doszło do potrącenia 17 – latka. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i przejęli reanimację nastolatka do funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy najechali na to zdarzenie. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni kontynuowali te czynności, jednak nie udało się uratować życia 17 – latka. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia wynika, że 17 – latek w towarzystwie 2 kolegów szedł z Łabędnika do Kinkajm. Grupa szła prawidłową stroną drogi. Do potrącenia doszło w czasie, gdy kierowca opla zjechał na lewy pas ruchu, po którym szli chłopcy, aby wyprzedzić jadącą przed nim osóbkę. Kierowca tej osobówki odjechał z miejsca wypadku, dlatego policjanci apelują, aby zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

48 – latek kierujący oplem powiedział policjantom, że nie widział pieszych, a gdy już ich dostrzegł nie zdołał wyhamować. Mężczyzna był trzeźwi, pozostali uczestnicy tego wypadku również.

Kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Opel został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo, którego zadaniem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

1 thought on “BARTOSZYCE/KĘTRZYN: 17-latek zginął na drodze – potrącił go bus w trakcie wyprzedzania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *