BARTOSZYCE: Nie wsiadaj na rower po alkoholu – Magna Masuria

Pogoda sprzyja rowerzystom i coraz częściej można ich spotkać na drogach powiatu. Niestety, niektórzy z nich nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego wsiadają na jednoślady z promilami w organizmie. Tylko w środę, (16.03.22r.), policjanci zatrzymali trzech pijanych miłośników rowerowych wycieczek. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenie. Grozi im kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł.

W środę, (16.03.22r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch w mieście i gminie Sępopol. Przed południem, na trasie Sępopol – Dzietrzychowao zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna był pijany. W organizmie 34 – letniego mieszkańca gminy było ponad 1,2 promila alkoholu. Niespełna godzinę później, w Sępopolu policjanci zauważyli kolejnego rowerzystę, którego wygląd wskazywał, że może być pijany. Zatrzymany do kontroli 54 – latek miał ponad 1,7 promila. Trzeci zatrzymany w środę pijany cyklista, to 60 – latek z Bartoszyc. Jadącego slalomem cyklistę zauważyli policjanci patrolujący Bartoszyce. Mężczyzna kierował rowerem pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Miał go w organizmie ponad 1,8 promila.

Zgodnie z obowiązującymi od stycznie br., przepisami kodeksu wykroczeń pijanym rowerzystom grozi kara aresztu albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł. Sąd może też zdecydować o zakazie kierowania rowerami na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *