BARTOSZYCE: Pijany rowerzysta i motorowerzysta odpowiedzą przed sądem – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Pijany rowerzysta i motorowerzysta odpowiedzą przed sądem

0

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego motorowerzystę, a policjanci z prewencji pijanego rowerzystę. Obaj mężczyźni mieli po 1,3 promila alkoholu w organizmie kierując swoimi jednośladami. Rowerzysta jechał slalomem i tym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Motorowerzysta, poza promilami w organizmie miał zakaz kierowania, nie miał za to przeglądu w swoim pojeździe. 34 – letni cyklista odpowie za wykroczenie, 43 – letni motorowerzysta za dwa przestępstwa i wykroczenie.

W czwartek (16.02.2022r.) po godz. 16:00 policjanci z drogówki na jednej z ulic Bisztynka zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego Rometem. Okazało się, że 43-latek jest pijany, w jego organizmie krążyło 1,3 promila alkoholu. Sprawdzenie jego danych w policyjnym systemie ujawniło, że ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który orzeczono mu za kierowanie po alkoholu. Sprawdzenie motoroweru ujawniło z kolei, że jednoślad nie jest dopuszczony do ruchu, bo jego dowód rejestracyjny został zatrzymany.  Mieszkańca gminy Bisztynek czeka odpowiedzialność za dwa przestępstwa tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za wykroczenie kierowania motorowerem niedopuszczonym do ruchu.
Po godz. 22:00 policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości mężczyzny ujawniła, że ma on 1,3 promila alkoholu w organizmie. 34-latek odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara aresztu bądź grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *