BARTOSZYCE: Pobili przypadkowego mężczyznę – odpowiedzą przed sądem – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Pobili przypadkowego mężczyznę – odpowiedzą przed sądem

0

W maju br., w okolicy jednej z miejskich dyskotek we dwóch zaczepili przypadkowego mężczyznę. Jeden z agresorów, zupełnie bez powodu i publicznie uderzył 28 – latka w twarz, drugi posunął się znacznie dalej. Uderzał i kopnął pokrzywdzonego powodując złamania dwóch kości oraz skręcenia i naderwania kolejnej części ciała. Tożsamość oprawców nie była znana. Policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 21 i 46 – latka i przestawienia im zarzutów przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenia ciała 28 – latka.

W czwartek, (13.07.21r.), prokurator na wniosek policji zastosował dozór wobec dwóch mieszkańców gminy Bartoszyce. 21 i 47 – latek w majową noc, zaraz po zakończonej imprezie w jednej z bartoszyckich dyskotek zaczepili przypadkowego mężczyznę. 47 – latek naruszył nietykalność cielesną 28- latka uderzając go w twarz. 21 – latek był znacznie odważniejszy w swoim działaniu. Uderzał i kopnął mężczyznę, powodując u niego poważne obrażenia ciała.

Pokrzywdzony nie wiedział kim byli agresorzy i z jakich powodów doszło do tej sytuacji. Policjanci ustalili, że to 21 i 47 – latek z gminy Bartoszyce bez powodu zaatakowali 28- latka, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 47 – latkowi zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej w warunkach tzw. recydywy. Kolejny z agresorów usłyszał zarzut uszkodzenia ciała pokrzywdzonego. W obu zarzutach wskazano, że działanie mężczyzn miało charakter chuligański, co umożliwia sądowi zaostrzenie przewidzianych im kar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *