BARTOSZYCE: Policjanci interweniowali przy niewybuchach na terenie całego powiatu – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Policjanci interweniowali przy niewybuchach na terenie całego powiatu

0

Pomimo upływu lat, znajdowane w ziemi pociski, granaty, czy miny są niebezpieczne. Większość z nich zawiera aktywny materiał wybuchowy, a co gorsza korozja wywołana warunkami, w których leżały dziesiątki lat sprawia, że nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Po zgłoszeniu ujawnienia niewybuchu zawsze interweniują policjanci. Po pierwsze zabezpieczają miejsce ujawnienia niebezpiecznego przedmiotu przed dostępem osób, które mogłyby narazić się na niebezpieczeństwo. Następnie rozpoznania tego, co to za ładunek dokonuje policyjny pirotechnik. Powiadamiani są wojskowi saperzy, a policjanci zabezpieczają niewybuch do czasu ich przyjazdu. Tylko we wtorek policjanci trzykrotnie podejmowali interwencję związaną z ujawnieniem różnego rodzaju niewybuchów.

We wtorek, (26.09.23r.), policjanci trzykrotnie interweniowali w związku z informacjami o niebezpiecznych znaleziskach. Pierwszy niewybuch ujawnił mieszkaniec Sępopola w trakcie prac polowych. Był to pocisk artyleryjski. Kolejne pociski artyleryjskie zostały odnalezione na polu w okolicy Troszkowa w gm. Bisztynek. Ostatni wczoraj niewybuch, tym razem mina przeciwpiechotna została odnaleziona w trakcie czyszczenia stawu w Sołtysowiźnie w gm. Górowo Iławeckie.

Czas oczekiwania na przyjazd saperów jest różny. Wszystko zależy od godziny ujawnienia niewypału. Niewybuchy znalezione w Sępopolu i Troszkowie już wczoraj zostały podjęte przez saperów. Miejsce odnalezienia miny przeciwpiechotnej było nadzorowane przez całą noc. Policjanci pozostanie tam do czasu przyjazdu saperów, dbają, o to by nikt nie naraził się na niebezpieczeństwo, które pomimo upływu ponad 80 lat generują różnego rodzaju pociski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *