BARTOSZYCE: Policjanci obchodzili swoje święto – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Policjanci obchodzili swoje święto

0

Od 103 lat dzień 24 lipca, jest dla każdego policjanta szczególną datą w kalendarzu. Właśnie tego dnia w 1919 roku Sejm RP powołał Policję Państwową, dla uczczenia tego wydarzenia w tym dniu policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku uroczyste obchody Święta Policji w Bartoszycach odbyły się w czwartek 14 lipca. Uczestniczył w nich Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie i wiele znamienitych gości. W tym roku aż 39 policjantów awansowało na wyższe stopnie.

W czwartek, (14.07.22r.), policjanci z Bartoszyc obchodzili swoje święto. To czas podsumowań i planów na kolejny rok. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Przemysław Fiertek w swoim przemówieniu nawiązał do minionego, trudnego okresu policyjnej służby w obliczu zadań związanych z epidemią koronawirusa. Podkreślił, że policjanci z Bartoszyc sprostali tym zadaniom.  Insp. Przemysław Fiertek podziękował policjantom za ich ciężką i pełną wyrzeczeń służbę. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom lokalnych władz samorządowych i służb mundurowych. Podkreślił, że dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu bartoszyckiego.

Głównym elementem obchodów Święta Policji było wręczenie odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe. Z okazji Święta Policji brązową odznaką Zasłużony Policjant odznaczono 2 policjantów. To odznaczenie przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa publicznego. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 39 bartoszyckich funkcjonariuszy.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z możliwości świętowania w licznym gronie przybyłych gości. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach odpowiedział Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Miron Sycz, wszyscy przedstawiciele miejscowych samorządów łącznie ze Starostą Powiatu Bartoszyckiego Panem Janem Zbigniewem Nadolnym. Na obchodach nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych i instytucji, z którymi, na co dzień współpracujemy.

Pan Generał powiedział:

„Ostatnie lata – naznaczone pandemią, a także skomplikowana sytuacja na polskich granicach i wojną w Ukrainie, to nowe obowiązki dla wszystkich policjantów. To wyzwania, z którymi przyszło nam się mierzyć praktycznie z dnia na dzień. Mimo tych dodatkowych zadań miniony rok należał do udanych – wyniki naszej pracy należą do najlepszych w kraju. To dowód niezwykłego zaangażowania oraz rzetelnej służby i pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji. Świadomość, że nasza praca przynosi efekty oraz że mieszkańcy regionu darzą nas zaufaniem, niezmiennie motywuje nas do działania, sprawiając, że naszą pracę wykonujemy coraz lepiej i efektywniej”

Komendant Wojewódzki w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek podziękował policjantom za ich ofiarną służbę, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość.

Po oficjalnej części uroczystości był czas na odwiedzenie stoiska profilaktycznego i obejrzenie policyjnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *