BARTOSZYCE: Pościg policjantów za skradzionym samochodem – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Pościg policjantów za skradzionym samochodem

0

Zatrzymanie 25 – letniego mężczyzny, który ukradł samochód spod jednego ze sklepów w Lidzbarku Warmińskim było możliwe dzięki sprawnemu działaniu policjantów z obu powiatów: lidzbarskiego i bartoszyckiego. Szybko przekazana informacja z opisem samochodu, która błyskawicznie trafiła do policjantów pełniących służbę na drodze doprowadziła do zatrzymania 25 – latka i odzyskania skradzionego auta. Mieszkaniec Olsztyna był pijany, uciekał przed policjantami i nie chciał podać swoich danych osobowych. Okazało się, że dzień wcześniej lidzbarscy policjanci zatrzymali go z narkotykami. Mieszkaniec Olsztyna odpowie przed sądem za szereg popełnionych przestępstw.

W środę,( 9.02.22r.), młody mężczyzna ukradł VW Caddy spod sklepu w Lidzbarku Warmińskim i uciekł w kierunku Bartoszyc. Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny z bartoszyckiej jednostki, który następnie poinformował o kradzieży policjantów z drogówki. Ci kontrolowali trasę Bartoszyce – Osieka i chwilę po zgłoszeniu mijali się z opisanym autem, zawrócili, włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe i ruszyli w pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Biskupca, jednak w pewnym momencie zdecydował się skręcić w drogę gruntową i tam został zatrzymany. VW Caddy, po wykonaniu jego oględzin został przekazany właścicielowi. Zatrzymany mężczyzna początkowo nie chciał podać swoich danych osobowych, a nawet podał dane fałszywe, dopiero po pewnym czasie zdecydował się ujawnić swoją tożsamość. 25 – letni mieszkaniec Olsztyna był po alkoholu, w jego organizmie było 0,56 promila.

To nie pierwszy jego konflikt z prawem. We wtorek, (8.02.22r.), lidzbarscy policjanci zatrzymali go z narkotykami. Więcej na ten temat: (https://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/o10/aktualnosci/90552,Nie-mieli-maseczektrafili-za-kratki.html)

25 – latka czeka odpowiedzialność za posiadanie narkotyków, kradzież samochodu, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *