BARTOSZYCE: Poszukiwani trafili za kraty – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Poszukiwani trafili za kraty

0

Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości często zdają sobie sprawę z nieuchronności kary i tego, że któregoś dnia zostaną zatrzymani przez policję. Jedni starannie omijają funkcjonariuszy, a inni wręcz przeciwnie, sami, bardziej lub mniej świadomie prowokują policyjne interwencje. Tylko wczoraj i dzisiaj, (8-9.02.22r.) wolność straciło 3 poszukiwanych mężczyzn.

W poniedziałek, (8.02.22r.), w nocy policjanci zostali wezwali na interwencję przez poszukiwanego mężczyznę. O pomoc prosił 31 – latek, który pokłócił się z partnerką. Mężczyzna chciał nawet odwołać zgłoszenie, bo pogodził się z kobietą, jednak policjanci zdążyli już zapukać do jego drzwi. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że 31 – latek powinien trafić za karty na 49 dni, bo nie opłacił grzywny zasądzonej mu za przestępstwo przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomani. Ponadto 31 – latka poszukiwała miejscowa prokuratura, aby ustalić miejsce jego pobytu do celów prawnych. 

Również w poniedziałek, przed godz. 13:00 policjanci patrolujący Bartoszyce, na ul. Bema zauważyli mężczyznę popełniającego wykroczenie nieobyczajnego wybryku. Legitymowanie 43 – latka ujawniło, że jest on poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec gminy Bartoszyce ma na koncie wyrok za nie alimentację. Mężczyzna został zatrzymany, a dodatkowo ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

We wtorek, (9.02.22r.), rano policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymali poszukiwanego 39 – latka. Mieszkaniec Bartoszyc został skazany za przestępstwo nie alimentacji i najbliższe 61 dni spędzi za kratami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *