BARTOSZYCE: Potrącony pieszy w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Potrącony pieszy w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala

0

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że potrącony pieszy szedł środkiem drogi, był ubrany na ciemno i nie miał elementów odblaskowych. Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym, gdzie zgodnie z przepisami ruchu drogowego pieszy musi używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących. Kierowca, który potrącił mężczyznę powiedział policjantom, że zauważył ciemną postać chwilę przed zderzeniem. Potrącony 36 – latek w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

W środę, (9.02.22r.), po godz. 18:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie, że na drodze K-51 na wysokości miejscowości Bukowo kierujący VW T – 4 potrącił pieszego. Za wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy szedł środkiem drogi, był ubrany na ciemno i nie miał elementów odblaskowych. Mężczyzna kierujący VW powiedział policjantom, że zauważył pieszego chwilę przed zderzeniem i nie miał szans wyhamować, czy go ominąć. Potrącony 36 – latek z miejsca wypadku został przewieziony do szpitala w Bartoszycach gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. 
Jego stan określany jest, jako krytyczny.

40 – latek kierujący VW był trzeźwy. Mężczyźnie i pięciorgu jego pasażerom nic się nie stało.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas policyjnych czynności. Policjanci zabezpieczyli VW na parkingu strzeżonym, wykonali oględziny i przesłuchali świadków tego wypadku. Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy!

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Posiadanie elementu odblaskowego sprawia, że kierowcy widzą pieszego nawet z odległości 150-200 metrów, wówczas mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. Za niestosowanie się do przepisów, pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Ta kwota wydaje się dość niska w porównaniu do śmiertelnego ryzyka, jakie ponosi pieszy. Wydaje się też bardzo wysoka w porównaniu do ceny odblasku, który można kupić już za kilka złotych i poprawić swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *