BARTOSZYCE: Szczęśliwy finał poszukiwania 32-latki z Łabędnika – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Szczęśliwy finał poszukiwania 32-latki z Łabędnika

0

W dniu wczorajszym na portalach społecznościowych ukazał się komunikat o zaginięciu 32-latniej, mieszkanki gminy Bartoszyce. Po długich i wymagających zaangażowania wielu służb poszukiwaniach, zaginiona została odnaleziona 6 km od miejsca zamieszkania.

W środę, 22 marca 2023 roku tuż przed godziną 6 rano, dyżurny bartoszyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o 32-letniej mieszkance gminy Bartoszyce, która wyszła na boso z domu. Z okoliczności przekazanych przez członków rodziny wynikało, że kobieta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu i zdrowiu . Na miejsce skierowano w sumie 25 funkcjonariuszy z Bartoszyc, którzy od razu przystąpili do poszukiwań. Ponieważ liczyła się każda minuta, do akcji poszukiwawczej zostali włączeni również strażacy z OSP w Łabędniku i Kinkajm (w sumie 10 osób), 3 Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z dronem, dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej z Grzechotek z psem tropiącym oraz 2 Policjantów z Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka z psem tropiącym i dronem.

Nie bez znaczenia okazało się również opublikowanie komunikatu o zaginięciu na portalach społecznościowych. Krótko przed godziną 14:00 zaginiona kobieta weszła do domu 82-letniej mieszkanki gminy Bartoszyce, oddalonego o 6 kilometrów od miejsca zaginięcia. Ponieważ była bosa i dziwnie się zachowywała, seniorka zatelefonowała do swojej córki, której opowiedziała o niecodziennym zdarzeniu. Szczęśliwie kobieta kilka minut wcześniej, na jednym z portali społecznościowych, przeczytała o zaginionej bosej dziewczynie i zaalarmowała służby.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że jest to zaginiona 32-latka, której została zapewniona odpowiednia pomoc medyczna.

W imieniu rodziny, Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach, dziękuje wszystkim zaangażowanym w poszukiwania, którzy przyczynili się do szczęśliwego finału poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *