BARTOSZYCE: Sztafeta biegowa otworzyła drogę za blisko ćwierć miliarda – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Sztafeta biegowa otworzyła drogę za blisko ćwierć miliarda

0

fot. UM Bartoszyce

W czwartek (28 lipca br.) został oddany do użytku całkowicie zmodernizowany 48-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 512. Inwestycja warta ponad aż 245 mln zł, została dofinansowana ze środków unijnych kwotą niemal 200 mln zł.

Wydarzenie miało charakter nietuzinkowy, ponieważ organizatorzy połączyli otwarcie drogi z akcją charytatywną. Wykonawca robót budowlanych zobowiązał się przeznaczyć za każdy przebiegnięty kilometr 1000 zł na rzecz Stowarzyszenia Środkowo-Europejskie Centrum Szkolenia Młodzieży z siedzibą w Górowie Iławeckim.

W tym charytatywnym wydarzeniu wziął udział burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, natomiast tradycyjne przecięcie wstęgi odbyło się w Górowie Iławeckim. Zanim jednak do tego doszło, uczestnicy wydarzenia musieli do tego miejsca… dobiec. Zorganizowano bowiem sztafetę.

W jej składzie znaleźli się przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich, firm, które pracowały przy remoncie drogi oraz lokalnych samorządów. Jedni wyruszyli z Pieniężna, drudzy z ronda przy ul. Gdańskiej w Bartoszycach. Każda z osób miała do pokonania jakiś fragment trasy.

Urząd Miasta Bartoszyce reprezentowany był przez Burmistrza Piotra Petrykowskiego oraz Tymoteusza Borysiuka z Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego. Obaj mieli do przebiegnięcia po kilometrowym odcinku. Z zadania wywiązali się znakomicie, a swoje dystanse przebiegli bez żadnych problemów.

Nic w tym jednak dziwnego, bo Piotr Petrykowski i Tymoteusz Borysiuk to zawodnicy grającego w II lidze piłki ręcznej BSMS Bartoszyce (notabene, burmistrz to także aktualny wicemistrz Polski w piłce ręcznej w kategorii masters).

Wyremontowana DW 512 to blisko 50-kilometrowy odcinek Pieniężno – Bartoszyce. Inwestycja rozpoczęła się w czerwcu 2019 r. W jej ramach wykonano m.in. obwodnice Górowa Iławeckiego i miejscowości Wojciechy, wybudowano oraz poprawiono dotychczasowe ronda i skrzyżowania, powstały zatoki autobusowe, przepusty, chodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *