BARTOSZYCE: Zignorował znak STOP i doprowadził do kolizji! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Zignorował znak STOP i doprowadził do kolizji!

0

fot. KPP Bartoszyce

Drogowy znak STOP różni się od innych. Znaki o szczególnym kształcie, to znaki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Znakowi STOP zazwyczaj towarzyszy linia bezwzględnego zatrzymania. To wszystko zobowiązuje kierowcę do zachowania szczególnej uwagi i rzecz jasna zatrzymania auta oraz ustąpienia pierwszeństwa kierującym jadącym z innych kierunków. Warto zauważyć, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zignorowanie znaku STOP doprowadziło do niebezpiecznej kolizji 3 aut: peugeota, forda i audi. Pasażerka forda trafiła do szpitala. Szczęśliwie nastolatka nie doznała poważnych obrażeń. 46 – latkowi grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł i 12 pkt. karnych.

W sobotę, (28.01.23r.), przed godz. 16:00 na ul. Wajdy w Bartoszycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut. Policjanci z drogówki ustalili, że kierowca peugeota nie zatrzymał się na przed wjazdem na skrzyżowanie lekceważąc znak STOP. Wjechał na ul. Witosa uderzając w prawidłowo jadącego forda. Ta kraksa skutkowała uderzeniem forda w stojące na skrzyżowaniu audi, którego kierowca zatrzymał się przed znakiem STOP. Na sutek zdarzenia pasażerka forda została przewieziona do szpitala. Po badaniach okazało się, że nastolatka nie poniosła poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

46 – latek kierujący peugeotem przyznał policjantom, że nie zauważył znaku STOP i myślał, że ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Mężczyzna poczuwał się do winny za spowodowanie tego zdarzenia. Mieszkańcowi gminy Zabłudów za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł i 12 pkt. karnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *