BARTOSZYCE: Złodzieje elektronarzędzi w rękach policji – grozi im do 10 lat za kratami! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Złodzieje elektronarzędzi w rękach policji – grozi im do 10 lat za kratami!

0

Dzięki intensywnej i skrupulatnej pracy bartoszyckich policjantów, sprawy aż 14 przestępstw zostały zakończone sukcesem. W sprawie licznych kradzieży, do których w powiecie doszło na przełomie roku, policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Zatrzymani „pracowali” w różnych konfiguracjach, indywidualnie lub w grupie, a skradzione łupy przekazywali jednemu paserowi. Ich passę przerwali policjanci. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty. Mężczyznom grożą surowe konsekwencje.

Mijający tydzień przyniósł rozwiązanie aż 14 spraw kryminalnych, nad którymi intensywnie pracowali bartoszyccy policjanci. Ustaleni zostali podejrzani, a duża część mienia, które ukradziono z różnych miejsc powiatu na przełomie 2022 i 2023 roku, została odzyskana. Łupem złodziei padały głównie elektronarzędzia i paliwo. Nie gardzili jednak też rowerami, telewizorami, a wśród skradzionych rzeczy znalazła się nawet strzelba (wiatrówka). Łączna wartość strat poniesiona w wyniku przestępczego działania mieszkańców gminy Korsze i Barciany, wyniosła ponad 30 tys. zł.

Praca policjantów doprowadziła do zatrzymań. Najpierw rano w poniedziałek (09.01.2023r.) dwóch mężczyzn. Byli to 20- i 21-latek. Później, wieczorem tego samego dnia, za kraty trafili 26- i 40–latek. Trzej mężczyźni byli wspólnikami, jednak nie wszystkich kradzieży i włamań dokonali wspólnie. Mieli na swoich kontach również indywidualne „dokonania”. Czwarty z mężczyzn, 40–latek, trzykrotnie kupił od pozostałych mężczyzn kradzione elektronarzędzia i paliwo.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

40–latek z gm. Barciany usłyszał zarzut trzykrotnego paserstwa umyślnego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26–latek z gm. Korsze usłyszał 3 zarzuty. Dwa dotyczą kradzieży z włamaniem dokonanej wspólnie z 20–latkiem, trzeci przedstawiony mu zarzut dotyczy pomocy 20- i 21–latkowi w sprzedaży kradzionych rzeczy 40–latkowi. Grozi mu do 10 lat za kratami.

21–latek z gm. Korsze to niechlubny rekordzista, który usłyszał aż 7 zarzutów. Sześć z nich dotyczy kradzieży, których dokonał sam lub z innym ustalonym mężczyzną. Siódmy przedstawiony mu zarzut dotyczy kradzieży z włamaniem, którego dokonał wspólnie z 20–latkiem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20–latek z gm. Barciany usłyszał 6 zarzutów. Według policjantów ma na koniec aż 5 włamań. Dwóch z nich dokonał z 26–latkiem, jednego z 21–latkiem, a dwóch sam. Zarzuca się mu również kradzież. Mężczyzna może spędzić nawet 10 lat za kratami.

Wkrótce wszyscy podejrzani staną przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *