BARTOSZYCE: Złote Gody w Bartoszycach – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Złote Gody w Bartoszycach

0

Aż 17 par, mieszkańców Bartoszyc, otrzymało w piątkowe popołudnie 15 lipca 2022 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wydarzenie, określane tradycyjnie jako „Złote gody”, do tej pory odbywało się zazwyczaj w Urzędzie Stanu Cywilnego, jednak ze względu na liczbę odznaczonych małżeństw przeniesione zostało do sali kawiarnianej Bartoszyckiego Domu Kultury. I nawet ona ledwo pomieściła wszystkich uczestników uroczystości. Jubilatom towarzyszyli bowiem najbliżsi: dzieci, wnuki, przyjaciele. Wielu z nich z bukietami kwiatów, każdy zaś z dobrym słowem i życzeniami wszelkiej pomyślności na kolejne lata wspólnego życia.

Zebranych przywitali Zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce Krzysztof Hećman oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Elżbieta Janowicz, którzy następnie złożyli jubilatom życzenia. Nie zabrakło odśpiewanego „Sto lat” oraz symbolicznej lampki szampana.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku. Obecnie nadawany jest przez Prezydenta RP obywatelom polskim, którzy w jednym małżeństwie spędzili ze sobą co najmniej 50 lat. W imieniu głowy państwa medale wręcza prezydent miasta/burmistrz/wójt.

Link do fotorelacji znajdą państwo tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *