BARTOSZYCE: Zmiany w bartoszyckim hufcu. Harcerze mają nowego komendanta – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Zmiany w bartoszyckim hufcu. Harcerze mają nowego komendanta

0

Hufiec ZHP Bartoszyce ma nowego komendanta. Od 11 listopada br. funkcję tę sprawuje phm. Klaudia Mandziak. Wyboru dokonano podczas zjazdu zwyczajnego hufca, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Zorganizowany w dniu Narodowego Święta Niepodległości zjazd był pożegnaniem z dotychczasową komendą hufca. Wszystkim jego członkom udzielone zostało absolutorium. Tym samym, po ośmiu latach, z funkcji komendanta bartoszyckich harcerzy ustąpił hm. Paweł Wołoch.

Jego następczynią została phm. Klaudia Mandziak. Była ona jedną kandydatką na to stanowisko. Obok niej, w składzie nowej komendy znalazły się jeszcze: pwd. Paulina Kubiak, pwd. Natalia Wołoch oraz phm. Justyna Wołoch.

Specjalne podziękowanie ustępującemu komendantowi przekazał Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski. Podkreślił on doskonałą współpracę z harcerzami na przestrzeni ostatnich lat. Zapewnił również o swoim wsparciu w kolejnych przedsięwzięciach hufca.

Także harcerze podziękowali burmistrzowi za dotychczasową współpracę, wręczając mu Złotą Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *