Bartoszycka Majówka 2022 – Magna Masuria

W dniach 1-3 maja 2022r., na Bartoszyckiej Starówce (Plac Konstytucji 3 Maja) odbędzie się cykl koncertów znanych i lubianych artystów. Po długiej zimowej przerwie, Bartoszycki Dom Kultury zaprasza mieszkańców na koncertową majówkę, która będzie trwała aż trzy dni! W dniach 1-3 maja 2022r., na Bartoszyckiej Starówce (Plac Konstytucji 3 Maja) odbędzie się cykl koncertów znanych i lubianych artystów

W programie wystąpią: Artur Barciś, Katarzyna Żak, Mirosław Deredas.

Wstęp bezpłatny!

1 maja 2022r., (niedziela) godz. 18:00 – ARTUR BARCIŚ
ARTUR BARCIŚ – człowiek wielu talentów, artysta uniwersalny. Znakomicie odnajduje się na scenie teatralnej jako aktor i reżyser, świetnie „współpracuje” z kamerą filmową, wreszcie jest prawdziwym showmanem na estradzie gdzie kreuje swój indywidualny i niepowtarzalny wizerunek wokalno-aktorski.

Oczywiście, najbardziej kojarzymy go z serialowych ról – Norka w „Miodowych latach”, Czerepacha w „Ranczu” czy też z niezapomnianych kreacji w „Dekalogu” K. Kieślowskiego. Ale tak naprawdę niemal w każdej roli, nawet drugoplanowej potrafi stworzyć wyjątkową relację z odbiorcą.

w „Podwieczorku z gwiazdą” pokazuje różne oblicza swojego talentu, robi wspólną z publicznością lekcję dykcji, a wszystkie zaśpiewane piosenki przefiltrowane są przez Jego umiejętności aktorskie. A dodatkowo w krótkich rozmowach pomiędzy piosenkami potrafi interesująco, a jednocześnie z „przymrużeniem oka” opowiadać o swoim zawodzie.

2 maja 2022r., (poniedziałek) godz. 18:00 – Mirosław Deredas
Koncert składa się niemal wyłącznie z samych wielkich przebojów Krzysztofa Krawczyka. Od najstarszych do najnowszych. Od kultowego „Rysunku na szkle”, poprzez piosenki „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” i inne. Recital kończy się przejmującymi wersjami utworów „Jak minął dzień” oraz „Już nie obejrzę się”. Ten przekrój artystycznych dokonań Mirka, przedstawianych w jego recitalu gromadzi kilka pokoleń. Publiczność usłyszy ballady, utwory dynamiczne, bardziej refleksyjne i z przesłaniem. Utwory te wzbudzają wzruszenie. Na każdym koncercie ludzie pragną bisów.

3 maja 2022r., (wtorek) godz. 18:00 – KATARZYNA ŻAK
Katarzyna Żak to artystka nieprzeciętna. Spełnia się w teatrze, filmie ,telewizji, ale również jako wokalistka na estradzie. Największej popularności dostarczyły jej role Aliny Krawczyk w „Miodowych latach” i Solejukowej w „Ranczu”. Ale tak naprawdę w każdym artystycznym wcieleniu dostarcza odbiorcom głębokich przeżyć. Swojego głosu używa z właściwym sobie wdziękiem do wokalnych kreacji przy okazji koncertów z zespołem i nagrań płytowych (m.in. „Młynarski jazz”, „Bardzo przyjemnie jest żyć”, „Miłosna Osiecka”).

O swojej urozmaiconej karierze opowiada podczas „Podwieczorku z gwiazdą” w rozmowie z telewizyjnym redaktorem programów muzycznych – Leszkiem Bonarem. W trakcie pojawiają się również akcenty z życia prywatnego, a wszystko ozdobione jest wybranymi piosenkami z repertuaru artystki.

1 thought on “Bartoszycka Majówka 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *