BISZTYNEK: 45-latka z 2,5 promila alkoholu spowodowała wypadek samochodowy! – Magna Masuria

BISZTYNEK: 45-latka z 2,5 promila alkoholu spowodowała wypadek samochodowy!

0

Nie miała uprawnień do tego była pijana, a fiat którym jechała nie miał przeglądu technicznego. 45 – latka zderzył się z jadącym z przeciwka audi. Chciała się dogadać, ale pokrzywdzony zachował się odpowiedzialnie i wezwał policję. Alkomat ujawnił 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki gm. Bisztynek. 45 – latce grozi odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dwa wykroczenia, tj. kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.

W środę, (15.06.22r.), po godz. 16:00 policjanci interweniowali w związku z kolizją drogową którą spowodowała pijana kobieta. Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną w niewielkiej odległości od domów sprawczyni i pokrzywdzonego biorących udział w tym zdarzeniu. Gdy mężczyzna zorientował się, że kierująca fiatem jest pijana zabrał jej kluczyki i poszedł do domu po telefon, aby wezwać policję. W tym czasie kobiecie dostarczono zapasowe kluczyki i ta pojechała fiatem do domu. Policjanci zastali ją pod domem. Była pijana i nadal piła alkohol. Jej pierwsze badanie trzeźwości dało wynik 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie pobrano też krew do badań laboratoryjnych. Okazało się ponadto, że 45 – latka nie ma uprawnień do kierowania. Fiat, którym jechała nie miał aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta.

45 – latce z gminy Bisztynek grozi odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wykroczenia, tj. spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie bez uprawnień. Grożą jej surowe konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *