BISZTYNEK: W Wozławkach policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyzna z narkotykami! – Magna Masuria

BISZTYNEK: W Wozławkach policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyzna z narkotykami!

0

Mężczyzna, który w Wozławkach przekroczył prędkość kierując fordem był poszukiwany, a do tego miał przy sobie ponad 22 gamy amfetaminy. Kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 32 – latka. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za posiadanie zabronionych substancji. Nie obyło się też bez mandatu karnego za przekroczenie prędkości, mieszkaniec Bartoszyc zapłaci 300 zł grzywny. Za posiadanie substancji psychoaktywnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, (12.04.22r.), po godz. 12:00 w Wozławkach policjanci z drogówki zmierzyli prędkość kierującego fordem. Mężczyzna jechał o 21km/h za szybko, w związku z tym został zatrzymany do kontroli. W jej trakcie wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, bo zostało ono zatrzymane w 2017 roku, do tego 32 – latek był poszukiwany w związku z nieopłaconą grzywną w kwocie 7 tys. zł. Mężczyzna twierdził, że grzywnę opłacił, a jego partnerka za chwilę dowiezie dowód wpłaty. Po kilkudziesięciu minutach, kiedy to kobieta nie pojawiała się z dokumentem wpłaty zapadła decyzja o konieczności przewiezienia mężczyzny do komendy policji. W trakcie przeszukania mężczyzny przed zatrzymaniem okazało się, że ma w ubraniach zawiniątka z białym proszkiem. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Pomimo tego, że partnerka w rezultacie przywiozła pokwitowanie opłaconej grzywny, mężczyznę zatrzymano. Pobrano mu krew do badań laboratoryjnych, aby ustalić, czy kierował fordem pod działaniem substancji odurzających. Partnerkę mężczyzny przesłuchano na okoliczność posiadanych przez jej partnera narkotyków.

Dziś, (13.04.22r.), 32 – latek po przesłuchaniu został zwolniony. Zabezpieczona substancja zostanie zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *