BOKS: OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MŁODZIEŻY W KRAŚNIKU – 4 MEDALE DLA KĘTRZYNA! – Magna Masuria

BOKS: OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MŁODZIEŻY W KRAŚNIKU – 4 MEDALE DLA KĘTRZYNA!

7

W Kraśniku odbyły się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, gdzie zapłonął na kilka dni Znicz Olimpijski. Turniej trwał od 19 do 25 października br. Na miejscu zameldowali się w szerokim składzie kętrzyńscy bokserzy z Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn.

Turniej stał na wysokim poziomie. 65 klubów z całego kraju wystawiło 100 swoich najlepszych zawodników, którzy zaciekle walczyli o jak największą ilość medali. W klasyfikacji generalnej pod względem medalowym LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn zajął 2 miejsce. Najlepsi zawodnicy byli z Okręgu Śląskiego. Szczęścia zabrakło dla chłopaków, którzy nie dotarli do strefy medalowej. Za walkę i poświęcenie trzeba pogratulować dla Przemka Rafalskiego, Olafa Posochy i Damiana Szymankiewicza.

Filip Bednarczyk (kategoria do 50 kg) dotarł do półfinału, gdzie werdyktem sędziów 5-0 pokonał Daniela Jesiotra, reprezentanta klubu Sportowego Korona Wałcz. Niestety nie powiodło mu się w finale, gdzie przegrał werdyktem sędziowski 5-0 z reprezentantem RKB Boxing Radom Nikodemem Szafarzem.

Najlepszy występ zaliczył Dominik Jędrej (kategoria do 48 kg), gdzie w półfinale przez nokaut wyeliminował Kacpra Berejowskiego z UKS Barej Boxing Lublin. W finale również nie dał szans reprezentantowi CWZS Zawiszy Bydgoszcz, Gracjanowi Smorawskiemu pokonując go werdyktem sędziowskim 5-0. Tym samym jako jedyny reprezentant LSK „Niedźwiedź” zdobył złoty medal.

Brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku zdobyła Iza Iwaniuk (kategoria do 46kg). W walce półfinałowej przegrała stosunkiem punktacji sędziowskie 3-2 z zawodniczką ZPM Oliwią Jakbuczyk, która została mistrzynią w swojej kategorii.

Karolina Khun (kategoria do 63 kg) w walce półfinałowej wyeliminowała przed czasem zawodniczkę Hannę Korycką z KPM. W walce finałowej uległa zawodniczce KS Boxing Team Chojnice, Zuzannie Kamińskiej stosunkiem 4-1.

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku kończy się dla LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn z dorobkiem 4 medali (1 złoty, 2 srebrne, 1 brąz). Dziękujemy jako redakcja dla trenerów, którzy w trudnym okresie bardzo dobrze przygotowali naszych reprezentantów na niezwykle intensywny turniej. Życzymy zawodnikom wiele sukcesów.

7 thoughts on “BOKS: OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MŁODZIEŻY W KRAŚNIKU – 4 MEDALE DLA KĘTRZYNA!

  1. Wiecie ile pracy trzeba włożyć w taki boks? Widziałam tych dzieciaków na boiskach szkolnych w czasie pandemii. Trenerzy wkładali całe serce, a na nich jak zwykle wylewa się szambo. Emin powinien zostać Dyrektorem MOSiR-u. Człowiek z wielkim sercem i pasją do sportu. Nie można mu tego odebrać. Walczy do końca, nie poddaje się, motywuje i zaraża pasją młodzież, niekiedy trudną. Na samym początku widziałam jacy tam chodzili chłopaczki, ale Emin wraz z Kamilem wyciągnęli ich za uszy. Teraz maja rodziny, pracują. Bez tego klubu sportowego wielu z nich pewnie siedziałoby po uszy w kryminale, a tak Emin przez boks nauczył ich życia. Pewnie wielu z nich mogłoby napisać książkę, jak boks zmienił ich życie. Cieszę się, że mamy w Kętrzynie takich ludzi, którzy pomimo przeszkód chcą pracować z młodzieżą. Nie można im blokować i przeszkadzać, trzeba takich ludzi wspierać.

    APEL DO NIEDZIÓŁKI! MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE ZROBISZ TAKIEJ ŁAJDACKIEJ SZOPKI JAK ROK TEMU!

  2. A Niedziółka z Niemcem dalej im utrudnia treningi. Takich ludzi trzeba szanować i wspierać. Wytrwałości zawodnikom i trenerom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *