Burmistrz wpierw chwali, a następnie odcina się od hejterów – Magna Masuria

Burmistrz wpierw chwali, a następnie odcina się od hejterów

16

Sprawa strony StopFejk.pl i zamieszczonego na jego łamach obraźliwego filmiku nie milknie wśród czytelników portalu info-Kętrzyn24.pl jak i wśród zainteresowanych radnych, którzy powiedzieli nam wprost, że tego tak nie zostawią. Sprawa musi zostać doprowadzona do końca, a hejterzy muszą odpowiedzieć przed sądem.

Jest to sprawa dotycząca wszystkich mieszkańców Kętrzyna, niestety media sprzyjające władzy udają, że nic się nie wydarzyło. Wydawać by się mogło, że chcą przemilczeć sprawę ponieważ zaatakowane w hejterski, obrzydliwy sposób osoby nie należą do obozu rządzącego Kętrzynem.

Przypomnijmy, że burmistrz 21 kwietnia w godzinach pracy zachwalał hejterski portal mówiąc o nim: „to budujące, że mamy wokół siebie ludzi, którzy stawiają dobro przeciwko złu, prawdę przeciwko kłamstwu, normalność przeciwko hejtowi. Dziękuję za to”

Hejterzy ze strony ogłaszali się jako pracownicy Urzędu Miasta, biznesmeni oraz osoby publiczne. Kim były te osoby? Dotarliśmy do informacji, że złożonych zostanie kilka wniosków do prokuratury na sam obraźliwy filmik oraz twórców tej haniebnej strony.

Kiedy w internecie zrobiło się gorąco od głosów sprzeciwu to wpierw zniknął filmik, w którym obrażono nie tylko byłego burmistrza, ale również obecnych radnych samorządu miasta Kętrzyn oraz osoby publiczne, które działają lokalnie. Następnie wezwany przez mieszkańców burmistrz wydał oświadczenie i pokazał jakie zajmuje stanowisko w tej sprawie. Oświadczenie jest krótkie i wymowne, a brzmi ono następująco:

Nie jest moją rolą komentowanie wszystkiego co dzieje się w przestrzeni publicznej w tym w internecie, nawet jeśli ktoś podaje się za mojego zwolennika, ale tu muszę zabrać głos. Nie popieram hejtu, sam padłem jego ofiarą i nie chcę aby dotykał on kogokolwiek. Apeluje to moich zwolenników, którzy założyli stronę stopfejk o jej usuniecie. Nie potrzebuje takiego wsparcia, po którym muszę się tłumaczyć z rzeczy, na które nie mam wpływu. W sprawie nieprawdziwych informacji, sami będziemy je prostować wykorzystując dostępne prawem instrumenty.

Nasuwa się teraz pytanie, po co burmistrz promował i zachwalał stronę szerzącą hejt? Z treści oświadczenia wynika, że nie wiedział, co się na tej stronie dzieje. Czytelnicy mówią: „jak nie mógł widzieć tego wpisu, skoro promował tę stronę?”. Czy Ryszard Niedziółka rzeczywiście nie wiedział o tych wpisach? Według mieszkańców powinien podjąć bardziej konkretne kroki niż oświadczenia na Facebook’u. Co państwo sądzą o tej sytuacji i zachowaniu burmistrza?

16 thoughts on “Burmistrz wpierw chwali, a następnie odcina się od hejterów

 1. Burmistrz jest kulturalną i życzliwa osobą nie wciagajcie bo w swoje dziecinne gierki. Jeśli to zrobił ktoś z grona burmistrza niech odpowiada sam/a za to. Jeśli burmistrz kazał usunąć materiał to świadczy o jego kulturze i odpowiedzialności. Nie każdego na to stać.

  1. Burmistrz krzyczy „łapaj hejtera” ?

   Co pan „Czytelnik” powie o hejcie skierowanym w stosunku do inicjatorów referendum? Przecież pan burmistrz w tym uczestniczył. To osoby prywatne, a pan burmistrz-urzędnik, wypowiadał się o nich „ad personam” i w dodatku nieprawdziwie, w tym samym artykule gdzie ich hejtowano. Robił to w tygodniku gdzie miejskimi pieniędzmi za reklamy płaci.

   Co burmistrz odpowiedział na to, gdy mu błędy w obliczeniach śmieci udowodniono?
   Co burmistrz odpowiedział jak mu wytknięto nepotyzm i kumoterstwo?

   A wcześniej, gdy proboszcza kościoła hejtowano przed Świętami Bożego Narodzenia? Nie bronił go pan burmistrz, tylko wywiadów o sobie udzielał i reklamy dawał. Dalej pan burmistrz daje płatne reklamy, pomimo tego że te artykuły do tej pory nie zostały usunięte…

   1. A ja miałem kiedyś długie włosy już nie mam. To bedzie wina Tuska?
    Co ma piernik do wiatraka? Książ też człowiek odpowiada za siebie sam nie musi to burmistrz bronić. Hecman bronił? A z teszta ksiądz jest z powołania A burmistrz z wyboru. U Ciebie wszytko się łączy ze sobą? Kompilator Ci się przepalil.

 2. Jak nie udało się przeprowadzić referendum ,to próba wmontowania
  Pana Burmistrza w” hate „.to jest bardzo nie uczciwe!

 3. Daria. Jak coś napiszesz, to przed wysłaniem przeczytaj uważnie, pomyśl, co napisałaś, zajrzyj do słownika poprawnej polszczyzny i dopiero puść, niech leci. A co do sprawy, to oczywiście kojarzenie i zestawianie b. już burmistrza z osobą Hitlera to zwykły skandal i dno. Burmistrz nie wiedział co jest zamieszczane na tym stopfejk? Komu ta gadka. Pytanie, czy będzie wyjaśniał, kto z urzędników uczestniczył w tym procederze i wyrzuci ich na zbity pysk z pracy. Przecież urzędnicy sami pisali, że uczestniczą w tym procederze. To nie mają co robić tylko w pracy siedzieć i hejtować przeciwników swojego pana? Sprawę skierować do Prokuratury i wyjaśnić do dna. Ci, co będą składać wniosek do Prokuratury niech wnioskują o wyłączenie kętrzyńskiej.

 4. Do Czytelnika. Czy Ty wiesz, co piszesz. Życzliwy i kulturalny? Jak widać z wpisu burmistrza z dnia 21 kwietnia, to siedzi w pracy i zamiast zajmować się sprawami mieszkańców, to siedzi w internecie i pisze komentarze. Ot, taki to zapracowany gość. Jeżeli jest tak, że grupa autorów stopfejk.pl posłuchała apelu burmistrza i zamknęła stronę to co to oznacza? Związani są z UM czy nie? Pan burmistrz też niecierpliwie będzie czekał na wyjaśnienia i ustalenia prokuratury, bo nie wątpię, że zaangażowani urzędnicy wylecą na zbitą mordę z pracy.

 5. Brawo Panie Karolu, napisał Pan szybciej niż ja. Myślę, że kulturalny i odpowiedzialny to też nie pasuje do tego burmistrza, napuszczanie jednych na drugich to metoda ludzi prostych, cwanych i małych którzy kryją się za plecami innych aby nie zwrócić na siebie uwagi. Atakują innych z doskoku i oczekują reakcji osób postronnych na których liczy że się za niego wstawią i tak się niestety dzieje z tym Panem – burmistrzem.

 6. Pani Dario,( zakladam, że kobieta),jezeli coś źle napisałem w swoim poście to proszę wskazać w którym miejscu .
  Ale jak się podejmuje kogoś krytykę to dobrym obyczajem jest zacząć od swojego wpisu ?tam jest kilka kwiatków u mnie jeden (nie powinno być zadnego).

  1. Heniu, nie komentowałam Ciebie więc nie muszę się tłumaczyć. Jedyne co mam sobie do zarzucenia to tylko fakt że pisząc nie sprawdzam jak smartfon zamienia domyślne słowa. Pozdrawiam czytelników ale nie tych hejterow co innych nazywają hejterami. Raz Heniu, raz Wester a jeszczze innym razem z imienia i nazwiska zarzucając innym że się nie przedstawiają.

 7. Szanowna Dario rzeczywiście nic mi nie pozostaje tylko Ciebie przeprosić to było w ferworze.
  Natomiast uważam iż każdy wybiera w jakiej formule chce polemizować na forum i masz rację Dario,że nikogo nie można zmuszać jak to ma czynić.

 8. do czytelnika,
  kolkę to można mieć wątrobową, nerkową, ale z przykrością nie słyszałem o kolce wzajemnej adoracji. Więc w takiej specyficznej sytuacji ludzie powinni się wspierać, siła leży w byciu razem. razem jest łatwiej i bezpieczniej. Razem można zdziałać więcej, jednostka nic nie znaczy, jest słaba i łatwo się poddaje.

 9. Bardzo dobrze, że zgłoszono do Prokuratury. W końcu sprawa zostanie wyjaśniona.
  A co na to Niedziółka Ryszard który zachwalał stronę internetową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *