Czy czeka nas kętrzyńska prohibicja? – Magna Masuria

Czy czeka nas kętrzyńska prohibicja?

0

Dziś na łamach jednego z facbookowych profilów naszego miasta pojawiła się ankieta dotycząca wprowadzenia ograniczenia sprzedaży alkoholu w Kętrzynie. Wynika to z tego, że mieszkańcy „pewnej” ulicy złożyli skargę do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta.

Co to oznacza w skrócie? Najprostsza odpowiedź brzmi, że po godzinie 22:00 nie kupimy w żadnym sklepie w mieście alkoholu. Jedynymi dostępnymi miejscami, gdzie będzie można spożyć napoje wyskokowe będą bary i puby. Przeglądając ofertę naszych lokali to większość z nich zamyka się o godzinie 22:00. Również takie ograniczenie może spowodować wzrost szarej strefy, powrót tzw. „melin”, a co za tym idzie może również spaść bezpieczeństwo naszego miasta.

Kto ma w tym interes, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu? W ankiecie prowadzonej na portalu facebookowym głos oddało ponad 400 zainteresowanych w tym 77% ankietowanych jest przeciwnym wprowadzenia takiego zakazu. Jednak czy władze miasto posłuchają głosu mieszkańców? Czy będą mieli swoje odmienne zdanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *