27 lipca 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Czy czeka nas kętrzyńska prohibicja?

zdjęcie ilustracyjne

Dziś na łamach jednego z facbookowych profilów naszego miasta pojawiła się ankieta dotycząca wprowadzenia ograniczenia sprzedaży alkoholu w Kętrzynie. Wynika to z tego, że mieszkańcy “pewnej” ulicy złożyli skargę do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta.

Co to oznacza w skrócie? Najprostsza odpowiedź brzmi, że po godzinie 22:00 nie kupimy w żadnym sklepie w mieście alkoholu. Jedynymi dostępnymi miejscami, gdzie będzie można spożyć napoje wyskokowe będą bary i puby. Przeglądając ofertę naszych lokali to większość z nich zamyka się o godzinie 22:00. Również takie ograniczenie może spowodować wzrost szarej strefy, powrót tzw. “melin”, a co za tym idzie może również spaść bezpieczeństwo naszego miasta.

Kto ma w tym interes, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu? W ankiecie prowadzonej na portalu facebookowym głos oddało ponad 400 zainteresowanych w tym 77% ankietowanych jest przeciwnym wprowadzenia takiego zakazu. Jednak czy władze miasto posłuchają głosu mieszkańców? Czy będą mieli swoje odmienne zdanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *