Doprowadzony do szału – Magna Masuria

Książkę, którą posiadam w swojej biblioteczce jest wyjątkowa. Jeżeli kiedyś będą tworzyć muzeum Adama Ostrowskiego, znanego szerokiej publice jako raper O.S.T.R. to na pewno ją oddam. Dlaczego jest wyjątkowa? Czytał ją kiedy dochodził do siebie w szpitalu po operacji – bynajmniej mi tak powiedział kiedy wymieniał się ze mną na swój portret.

Kto nie uwielbia Jeremiego Clarksona? Wszyscy go lubią za występowanie w Top Gear oraz The Grand Tour. Jest chyba najlepszy dziennikarz motoryzacji na świecie. Znany jest ze swojej kontrowersyjności, bezkompromisowych poglądów oraz typowo 'wyspiarskiego’ poczucia humoru.

O czym jest książka „Doprowadzony do szału”? Jest to zbiór subiektywnych, warto zaznaczyć tutaj subiektywnych opinii na temat różnych pojazdów. W stosunku do niektórych pojazdów w swoich felietonach wypowiada się bardzo krytycznie i do tego z bardzo brytyjskim humorem. W innych intryguje i zaciekawia samą marka samochodową. No i jak na poważną męską książkę w końcu można doczekać się obrazków i to kolorowych. Nie są to zbyt porywające obrazki, lecz typowe zdjęcia omawianych w felietonach samochodów.

Jeżeli choć trochę rozumiesz brytyjski humor to ta książka jest dla ciebie. Nie da się jej przeczytać na raz. Polecam przełknięcie felietonu lub dwóch raz na jakiś czas. Gwarantuje przeczytanie każdego z nich z uśmiechem na twarzy i słyszenia podświadomie ironicznego głosu Jeremiego Clarksona. Miłego czytania.

Doprowadzony do szału (oryginalny tytuł: Driven to distraction )
Autor: Jeremy Clarkson
Tłumaczenie: Roman Palewicz i Tomasz Brzozowski
Data wydania: 1 października 2009 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *