DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO! – Magna Masuria

DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

2

W dobie Internetu oszuści znajdują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy i zdobywają sposoby by poznać hasła do naszych kont bankowych lub też zmanipulować nas tak, byśmy to my sami przelali im pieniądze. Wczoraj mieszkanka Kętrzyna dostała smsa z prośbą o dopłatę za przesyłkę w kwocie 84 groszy. Gdy kliknęła w podany w wiadomości link straciła ponad 36 tysięcy złotych.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy na tzw. przesyłkę lub paczkę.

10 lutego 2020 r. ofiarą takiego oszustwa stała się mieszkanka Kętrzyna, która otrzymała wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w kwocie 0,84 gr. Kobieta kliknęła w link dołączony do wiadomości SMS po czym otworzyła się strona z wyszczególnionymi bankami. Kobieta wybrała zakładkę swojego banku  i zalogowała się do niego po czym dokonała zatwierdzenia przelewu. Jak się później okazało z jej konta nie zniknęła suma 0,84 gr a ponad 36 tys. zł.

Jak się chronić przed taką utratą pieniędzy?

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów – bardzo często pełne są literówek czy błędów – a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

2 thoughts on “DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRZESYŁKĘ ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

  1. Niedziółka jak zwykle wypalił z czymś, co jest palcem na piasku pisane. Tym razem dukał przed kamerą czytając z promptera, że będzie obwodnica w Kętrzynie. Jak zwykle: coś kiedyś będzie. Śmieszne to i słabe. Jaka na razie brakuje wystąpienia, w którym burmistrz powie, że zostało coś zrobione, wykonane. Ciągle ten sam schemat powtarza i myśli, że ludzie znowu dadzą się nabrać. Juz miało być 30 miejsc pracy. I gdzie są ?

  2. DOSTAŁEŚ INFORMACJE Z FACEBOOKA I TELEWIZJI, ŻE NIEDZIÓŁKA COŚ ZROBI ? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *