Dożynkowy weekend w Powiecie – Magna Masuria

Ubiegły weekend minął pod znakiem Święta Plonów. W naszym powicie odbyły się Powiatowe Dożynki w Srokowie (14 września br.) oraz Dożynki Gminne w Korszach i Nakomiadach (15 września br.).

W sobotę, 14 września rolnicy z całego Powiatu Kętrzyńskiego świętowali Powiatowo-Gminne Dożynki w Srokowie pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. Organizatorami dożynek byli Michał Kochanowski, starosta Powiatu Kętrzyńskiego oraz wójt Gminy Srokowo, Marek Olszewski. Oprócz wystąpień oficjalnych gości odbyły się również występy artystyczne, wieńce dożynkowe, stoiska z regionalnymi wyrobami i wiele innych atrakcji.

W niedzielę, 15 września rolnicy z Gminy Korsze świętowali w Publicznym Miejscu Spotakń w Korszach swoje gminne dożynki, których organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Oprócz tradycyjnych występów zespołów ludowych mieszkańcy wieczorem mogli sie bawić w rytmach Disco Polo.

Tego samego dnia w Nakomiadach również odbyły się dożynki, które zamknęły Święto Plonów w naszym powiecie. Organizatorem ostatnich dożynek w naszym powiecie był Wójt Gminy Paweł Bobrowski. W dożynkach wzięły udział wszystkie sołectwa z Gminy Wiejskiej Kętrzyn. Było smacznie, było dużo zabawy dla najmłodszych jak i tych starszych uczestników, a atmosfery dodały ludowe występy.

źródło zdjęcia: Telewizja Mazurska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *