DUDZIAK: ZLIKWIDUJĘ OPŁATĘ OD POSIADANYCH PSÓW W KORSZACH – Magna Masuria

DUDZIAK: ZLIKWIDUJĘ OPŁATĘ OD POSIADANYCH PSÓW W KORSZACH

17

Kandydat na burmistrza Korsz, Tomasz Dudziak, spotkał się z mieszkańcami Korsz w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. 

Jak możemy wyczytać z oficjalnej strony kandydata na spotkanie przedwyborcze przybyli pracownicy Urzędu Miejskiego w Korszach, radni, sołtysi, rolnicy, a nawet jeden z kontrkandydatów. Spotkanie swoją obecnością również zaszczyciła posłanka Urszula Pasławska, burmistrz Krzysztof Hećman, radny powiatowy Ryszard Kawczyński oraz radny miejski z Kętrzyna – Roman Chodara

Tomasz Dudziak swoje spotkanie rozpoczął od uczczenia pamięci zmarłego Burmistrza Ryszarda Ostrowskiego minutą ciszy.

Następnie Dudziak przedstawił swoją osobę oraz program wyborczy. Co interesujące, zapowiedział, że w mieście zniesie opłatę od posiadanych psów.

– W budżecie na rok bieżący w dochodach bieżących planuje się uzyskać 14 tysięcy złotych z opłaty od posiadanych psów. To niewielkie pieniądze przy budżecie w wysokości ponad 55 milionów złotych – zauważa Tomasz Dudziak. Dlatego zamierzam zlikwidować ten podatek. Trzeba zachęcić mieszkańców do opieki nad zwierzętami, a to przecież kosztuje, bo  psa trzeba nakarmić, iść do weterynarza, jak zachoruje, a to są koszty. Nie ma potrzeby obciążać mieszkańców jeszcze dodatkową opłatą – dodaje Dudziak.

W trakcie spotkania głos zabrali również zaproszeni goście. Posłanka Urszula Pasławska podkreślała współpracę z Tomaszem Dudziakiem, który pełni funkcję jej asystenta zwracając uwagę, że przekazuje do biura poselskiego sprawy mieszkańców, którzy potrzebują jej interwencji. Z kolei Krzysztof Hećman chwalił program wyborczy kandydata odnosząc się do jego poszczególnych założeń.

– Tylko ambitny człowiek, który wie czego chce, który ma odpowiednie umiejętności i wiedzę z zakresu politologii, ekonomiczną, prawną, to jest potrzebne, żeby sprawować ten urząd – to z kolei stwierdzenie radnego powiatowego Ryszarda Kawczyńskiego. 

17 thoughts on “DUDZIAK: ZLIKWIDUJĘ OPŁATĘ OD POSIADANYCH PSÓW W KORSZACH

 1. hahahhahhahhaha,podatek od posiadania psów, hahahhahahhaha i to jest program wyborczy. Tylko dlatego warto zagłosować, ahhahahahaha

 2. Gdyby ten facet miał jakiekolwiek pojęcie o życiu to by wiedział, że im wyższy podatek od posiadanego psa tym mniej nieodpowiedzialnych właścicieli psów, ponieważ patologia nie chce za nic płacić a tym bardziej za jakiegoś tam zwierzaka. To trend europejski. No ale skąd taki Dudziak może o tym wiedzieć. Poza tym Dudziak pisze na swoim profilu fb jak to wiele ludzi było na jego spotkaniu. Widać na zdjęciu, że frekwencja była no…hm…..taka…że tak powiem….

 3. Panie Parówkowy od Pudziana – wysokość podadków a ich ściągalność to dwie różne sprawy ’ osoby nieodpowiedzialne unikają płacenia a koszty egzekucji przewyższają ich wysokość , to po co ta fikcja ? Należy zastanowić się nad oszczędnościami i cięciem zbędnych kosztów, np. czy w obecnej sytuacji finansowej Gminy jest potrzebna Straż Miejska ?

 4. Jaka frekwencja takie i będzie poparcie. W wiecach przedwyborczych nie ma takiej rzeczy której nie można by obiecać. A sam podatek od posiadania psa to jest argument aby poprzeć takiego kandydata? Wystarczy przypomnieć jego dzieje, „pasma sukcesów”. Nie sposób zapomnieć gdy przez chwilkę był zastepcą …… Dziękuję postoję ale ten kandydat nie powinien dojść do 2 tury.

 5. Cóż to jest 14 tysięcy złotych ROCZNIE z opłaty od posiadanych psów, skoro typ będąc burmistrzem MIESIĘCZNIE będzie pobierał 19 tysięcy złotych brutto. Kpina.

    1. Hux widać że nic nie wiesz co dzieje się w Urzędzie Miasta w Kętrzynie. Mówi ci coś Ewa Sadowska – naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Kętrzynie zarazem RADNA RADY MIASTA W RESZLU – OSOBA PUBLICZNA? Dlaczego została zdjęta ze stanowiska Naczelnika w Urzędzie w Kętrzynie? A więc chamstwo i mobbing w urzędzie miasta w Kętrzynie nie jest ci znane. Nie siej fermentu! Niedziółka twój kumpel idzie w odstawkę. Niebawem się przekonasz! Oj dużo będzie sprzątania!!!

     1. Wróbel i niedziolka zrobił czystke w urzędzie i jednostkach. Gdzie jest dyrektor biblioteki, gdzie są byle sekretarzowe, gdzie jest była kadrowa, gdzie były skarbnik. Nie ma czystek????? Wróbel pozbył się każdego, kto nie zachwycał się jego pomysłem, intelektem i niewyslowiona uroda i maniera. Jak na narcyzika przystalo

 6. Nie uczestniczyłem w spotkaniu,ale z treści artykułu przebija myśl- kandydat zniesie podatek od psów.
  To dziwny program wyborczy. Korsze to fajne miasteczko Mazur i zasługuje na konkretniejszego kandydata.
  Śledzę podawane informacje ze spotkań kandydatów z wyborcami i przyznaję , że- albo autorzy informacji nie przekazują pełnych treści spotkań, -albo nie ma tych treści.
  Czytam baner wyborczy pana Dudziaka-cyt.”Kandydata popierają …, ” i dalej hasło wyborcze – cyt..” razem możemy więcej”. Pytam kandydata , dlaczego nie omówił-np. metod, dróg ,środków finansowych i tp. realizacji swojej przesłanki wyborczej.Co planuje , żeby KOrsze rozwijały się . Z kim będzie realizował twz. razem.
  Nie chciałbym być źle zrozumiały. Ale te spotkania są dość puste. Kandydaci do roboty. Ja nie wiem , kogo Ci mieszkańcy Korsz mają wybrać

 7. O jak umiecie tylko krytykować. Pokaz jeden z drugim co chcesz zmienić jak taki mądry jesteś. Sama wiem jak jest z opieką nad zwierzętami w małych miejscowościach. Ile razy było interwencji ze Schroniska w Putwagach. Trzeba dać przykład dla mieszkańców małych miejscowości jak jest w Ketrzynie, Mrągowie tp.

 8. Wybór jest prosty. Należy popatrzeć na dotychczasowe doświadczenie, osiągnięcia, efekty pracy kandydatata. Proste. Kto wybierze jeszcze raz takiego Niedziółkę lub Wróbla? 5 lstraconych lat, budżet roztrwoniony, utracone 14 milionów złotych. Elektryczne skutery , które do niczego się nie nadają, zbudowany UKLAD niszczący miasto, przekupieni radni, wyeliminowani aktywni, zastraszeni oponenci. Patrzcie ludzie na efekty i stawiajcie na nie. Odslońcie pazlotko uśmiechu i zobaczcie pazerna żadzę kasy publicznej i możliwości osadzania stołków, żeby swój łupili budżet.

 9. Ale ma program wyborczy , chce plagi wolnych psów na ulicach Korsz , zasranych chodników, ulic , placów , piaskownic dla dzieci tak jak jest obecnie w Kętrzynie .Schroniska powinny być utrzymywane przez właścicieli psów , a straż miejska powinna pilnować bezoieczeństwa mieszkańców przed pogryzieniem przez niekontrolowane watahy psów .Brawo panie kandydacie….i nic więcej .To lipa i tylko chęć załapania się do koryta .P. Pasławska ma osiągnięcie w rozwaleniu WARMII , popierając osobiście sprzedaż specjaliście od likwidowania 8 -miu zakładów branży odzieżowej w Pilsce .I na dodatek Hećmanek kętrzyńsko-bartoszycki zadłużacz miast .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *