Efektywna praca Hećmana dalej widoczna w Kętrzynie? – Magna Masuria

Efektywna praca Hećmana dalej widoczna w Kętrzynie?

47

Na facebookowym profilu Krzysztofa Hećmana w środę, tj. 15 grudnia br., pojawił się post, w którym informuje o oficjalnym otwarciu inwestycji pod nazwą „Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z budową przeprawy mostowej na rzece Łynie w miejscowości Bartoszyce”. Jest to jedna z największych inwestycji zrealizowanych w Bartoszycach w ciągu ostatnich lat.

 – Boom inwestycyjny Bartoszyc wciąż trwa – komentuje zastępca burmistrza Bartoszyc, a zarazem wieloletni burmistrz Kętrzyna, Krzysztof Hećman.

Czy o boomie inwestycyjnym można mówić w Kętrzynie? Mieszkańcy Kętrzyna nadal czekają na informacje w sprawie obwodnicy Niedziółki oraz rozpoczęciu prac na Ogrodową, na którą stracono wielomilionowe dofinansowanie. Jednak można nadal mówić o efektywnej pracy byłego burmistrza Kętrzyna, Krzysztofa Hećmana. 15 grudnia br., w Kętrzynie również miała miejsce konferencja w ramach realizacji projektu „Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i Kaliningradzie” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska Rosja 2014-2020.

Podczas konferencji zostały przedstawione zadania realizowane w ramach projektu oraz zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu ekologicznego, który w Kętrzynie zorganizowany był pod nazwą „Dbajmy o nasze wody, bo to skarb przyrody”, natomiast w Kaliningradzie „Uratuj miasto, w którym mieszkasz”.

Głównym celem projektu jest wzrost ochrony czystości zbiorników wodnych.

Przypomnijmy, że jednym z zadań realizowanych w ramach wyżej wspomnianego projektu jest “Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz remont ulic Szpitalnej, Kajki, Kościuszki i Asnyka w ramach zadania inwestycyjnego”. W ramach dostępu do informacji publicznej poprosiliśmy obecnie rządzących, kiedy i kto złożył wniosek na przebudowę dróg wokół jeziorka. W ramach udzielonej odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że za ten wielopoziomowy i przemyślany wniosek odpowiada administracja poprzedniego burmistrza – Krzysztofa Hećmana. Zespół pod kierownictwem ówczesnego zastępcy burmistrza Damiana Nietrzeby złożył korzystny dla miasta Kętrzyn wniosek w dniu 15 lipca 2018 roku.

47 thoughts on “Efektywna praca Hećmana dalej widoczna w Kętrzynie?

  1. Żenada przyznawać się do takiego burmistrza…Nigdy nie dostanie mojego głodsu…Były burmistrz ma klasę i dużo zrobił..A ten brał słów

 1. Ten projekt przesadzony i to mocno. Wybudowano kolektory studzienki burzowe i ostatecznie zrobiono w kilku miejscach odprowadzenie do jeziorka. Czy nie prościej byłoby wykonać odprowadzenia bezporesdnie od istniejących wcześniej kratek do jeziorka? Lub wykonać w miejscach zbierania się wody nowe kratki z odprowadzeniem do jeziorka? Wodociągi zrobiłyby to w 2 tygodnie. A tu wielka przebudowa tyle miesięcy.

    1. Do sukcesów Niedziółki iWróbla można zaliczyć odanie 3 przedszkoli dla pani AHP która nie potrafi docenić swoich pracowników i której nie stać na odprowadzenie składek ZUS.Czyz by dotacje były za małe.Ale frekwencja dzieci z Mops jest zawsze 100%

   1. Słowo klucz to kapitalizm inkluzywny. Hećman, Niedziółka, Kochanowski prześcigają się w implementowaniu tej szkodliwej doktryny ekonomicznej – a w zasadzie społeczno ekonomicznej. Kolejna zmiana personalna nic nie zmieni jeśli nadal priorytetem będzie kreowanie polityki parytetu długu wedle woli Morawieckiego (niezależnie z którą opcją polityczną płynie).

  1. Długo trwało bo taka administracja. Wolno i spokojnie. Jakoś te 5 lat trzeba zagospodarować. Za Hecmana dawno wszyscy zapomnieliby o tej inwestycji i innych które kończyła obecna administracja. Stadion, muzeum.

 2. To kolejna inwestycja pomyslana i przygotowana przez poprzedników a wykonana przez obecną władzę. Dlaczego? Bo obecny burmistrz ze swoim zespołem nic wielkiego jeszcze nie wymyślili i nie przygotowali. Ogrodowa buduje się już 3 lata tej kadencji, ale tylko na razie, na papierze.

 3. Coś tam słyszałam na temat tej inwestycji, że coś 20 cm za nisko czy za wysoko, że chodniki rozbierane, bo ktoś się pomylił. Jakieś dodatkowe prace. Może któryś radny podchwyci temat.
  Może ktoś ma szczegółowe informacje – to proszę o wypowiedź.

 4. Panie Krzysztofie Hecman , wracaj Pan do Kętrzyna bo miasto w stagnacji, tylko sa realizowane Pan projekty inwestycyjne. Palacz kotłowy z ” farela „nic nie wymyślił tylko stracił miliony na Ogrodowa i Górna.

 5. Niech wróci. Przynajmniej pogoni tych żalących się pisowców gdzie pieprz rośnie. Biedaczkom Niedziółka powiedział, że mają spadać, Hećman powiedziałby to samo, tylko dosadniej. Wtedy to byłby lament.

 6. Dobrze że Niedzióła pogonił Hećmana a teraz pisowców. Ja na ciebie Rysiek teraz zagłosuję.Masz mój głos Rysiek tylko od pisowców trzymaj się z daleka.

  1. Marazm, beznadzieja, stagnacja, kupa miernych wataszkow Ci nie przeszkadza? Wystarcza Ci, że pogonił Hecmana i PiS. Jacy wyborcy, taka władza………

 7. Niech nie wraca zbyt dużo ludzi zniszczył. Zadłużył miasto Kętrzyn i w calę się nie dziwię, że teraz trudno mówić o nowych inwestycjach . Za co ? Nie wracaj , nie wracaj Panie Hećman, tylko niektórzy chcieli by wrócić do „korytka”
  Zadbaj o swoje zdrowie i rodzinę .

  1. Obecna władza jeszcze bardziej zadłużyła miasto nie robiąc nic, biorąc kredyty na przejedzenie, zero inwestycji, a dług rośnie? O co tu chodzi? Może pan/pani wie?

   1. Drenaż publicznych środków na bzdurne wydatki zwane inwestycjami tylko po to żeby wykazać przed wyższym szarżą partyjniakiem że zadłużanie kraju na poziomie samorządu idzie wedle politycznej woli góry, albo tylko po to żeby namaszczona politycznie firemka była podsponsorowana lege artis przez podatników, to taka sama patologia jak przeżeranie. Może nawet gorsza, bo zostają problematyczne w utrzymaniu buble, niefunkcjonalna infrastruktura etc. Niedziółka nie przeżera tej kasy. On podobnie jak inni szykuje gigantyczne transfery – słowem drenaż kapitału publicznego i w moim odbiorze w tym zakresie nie różni się niczym od Hećmana.

 8. Prawda jest taka, że obecna „władza” nic nie zrobiła oprócz lansu Wróbla i wyprostowania jego budżetu domowego. Wszystkie inwestycje to kontynuacja administracji Hećmana. Ok. Trzeba też oddać sprawiedliwość. Sukcesem Niedziółki i Wróbla są karmniki przy jeziorku, kosz na plastikowe nakrętki przy urzędzie, ogród zapachów i elektryczne skutery dla straży miejskiej.

 9. Pan Krzysztof jest człowiekiem czynu. Ma wizje, serce, zapał, upór i przez to jest skuteczny. Nie trwoni czasu. Proszę się nie obrażać panie Ryszardzie, ale nic z tych rzeczy u pana nie ma.

 10. Panie redaktorze, co pan na to, aby na tym forum wypromować kandydatów do przyszłej rady miasta. Obecna, której nie przeszkadza przepaść tego miasta, a motywacja ich jest dieta i prywatne korzyści majątkowe lub zawodowe dla swojej rodziny, w większości nie sprawdziła się. Wyborcy nie znają wielu wartościowych ludzi, którzy działają dla tego miasta. Przygotujmy się do przyszłych wyborów, bym ponownie nie oddał głosu na DUCZKA, BIAŁĄ, GAJEK, SAPIŃSKIEGO, NIEDZWIEDZKIEGO, SZYMAŃSKIEGO, BURACZKA, ABRAMOWICZA, BARANOWSKIEGO. Stracone 5 lat.

  1. JESTEM ZA promowaniem wartościowych ludzi, którzy mogą przysłużyć się mojemu ukochanemu miastu.

  2. Zapomniał Pan siebie wymienić. Bo jeśli Pan radny nie rozumie kwestii odszkodowań za zle naliczone dotacje dla przedszkoli, które zostały umyslnie naliczone po zanizinej stawce to ja takiego radbego nie chce. Jeśli taki radny neguje decyzje odsunięcia tych Pan które wystąpiły na drogę sądową o odszkodowanie to znaczy że popiera konieczności wypłacenia im tych grubych milionów. A co najgorsze wypłata jeśli do tego dojdzie nastąpi nie na rzecz przedszkoli a na rzecz tych Pan dyrektorek? Czy chcemy takiego radnego?

 11. Ha ha ha ha ,cyrk i własne małpy.Mamo chwalą nas .Kto??? My ich ,a oni nas.Zakorzenione od komuny towarzystwo wzajemnej adoracji.

   1. Jestem przeciwko niedziłce i wróblowi.Bardzo pracuje nad ich przekrętami.W Kętrzynie będzie bardzo wesoło.Prosiłam redaktora Kacpra żeby podał linki na których opisuję sytuację w Kętrzynie,nie zrobił tego.

 12. DO powyższego wpisu „Barbara”
  pewnie sie z rana na jebał.. , bo takie wpisy zamieszczasz albo ciebie chudy byk nie wygrzmocił.

 13. Kiedy wreszcie straż miejska zajmie się smrodziarzami palącymi węglem i innym syfem w kotłach?
  Nie da się żyć w tym smrodzie! Ja się pytam – ile mandatów za zatruwanie powietrza wystawiła w tym roku SM?

 14. Panie Wyborco Janie Nowaku, a może Pan pokaże osiągnięcia pozostałych radnych, w tym pana imiennika. Obecna rada jest wyjątkowa, jeżeli chodzi o poziom poszczególnych radnych. Wg mnie jest to najsłabsza rad jaka mieliśmy, chociaż te pozostałe nie były wiele lepsze. Zdecydowana większość zainteresowana była tylko własnymi korzyściami i interesami. I nie chodzi tylko o branie nieopodatkowanych diet, co stoi również w sprzeczności z konstytucyjnymi zasadami, jak chociażby równości i sprawiedliwości społecznej. Po ostatnich zmianach prawa, tylko patrzeć jak sobie podwyższą na maksa, tj. o 60% diety i oczywiście wynagrodzenie dla burmistrzów. Jestem również ciekawy, czy rada bądź radni podejmą jakieś działania wobec straty przez miasto milionów, które na skutek zaniedbań bądź zaniechań, należnych milionów miasto nie otrzymało lub będzie musiało zapłacić prowadzącym przedszkola. Panie radny Zbigniewie Nowak, do roboty, niech Pan pokaże, że oprócz „biadolenia” na sesjach lub ucieczki od ważnych głosowań, coś Pan jest w stanie za otrzymywane od nas pieniądze zrobić.

  1. A ja poproszę, aby z dala od Kętrzyna trzymał się Wróbel, komendant straży miejskiej, Zdanowicz, i inne znajdy przeprowadzone do koryta przez Wróbla…

 15. Polecam wypowiedz Duczka podczas wypowiedzi Pani Marii Skibińskiej do odsłuchania na fejsbuku radnych Cz. i Ć . Temu Duczkowi odbiło? Ten facet uważa że rada jest niezależnym i suwerennym tworem, który może wszystko, włącznie z niszczeniem naszego miasta dla korzyści własnych 4 liter??? Panie Duczek waszymi suwerenami są mieszkańcy Kętrzyna. Macie nas reprezentować!!!!! Nigdy więcej kogoś takiego w radzie!!!!!!!!

 16. Czy ktoś może zawiązać komitet do zorganizowania i przeprowadzenia referendum, żeby odwołać te kupę szkodników w radzie i Niedziólki i jego doradców: utracjusza Wróbla, nadworną fotograf, najlepszego w regionie skarbnika- kuzynkę Niedziólki, co to udaje że jej nie ma, a jest szara eminencja i zausznikiem burmistrza, Krzysztofa psychpate???, Zdanowicza, komendanta I innych darmozjadów publicznych środków???? Deklaruję wszelką pomoc w organizacji i zbieraniu podpisów.

   1. Mylisz się Barbara!!! Tu piszą zdroworozsądowi mieszkańcy Kętrzyna. Hecmana nie widzialem od 3 lat, nie znam nikogo z jego kręgu. Ale gołym okiem widać ze Hecman miał wizję, misje na Ketrzyn. A co ma Wróbel???? Dużo selfie na fejsbók i kilka wydań szmatławca rzucanego do mojej skrzynki, bez mojej zgody.

 17. Niech Niedziółka i Wrobel przedstawi wykaz przedsięwzięć z czasu pełnienia funkcji co zrobił dla mieszkańców poza podwyżkami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *