forBET IV liga: Granica Kętrzyn przegrywa w Elblągu z rezerwami Olimpii – Magna Masuria

forBET IV liga: Granica Kętrzyn przegrywa w Elblągu z rezerwami Olimpii

0

fot. KKS Granica Kętrzyn

W ramach 5 kolejki forBET IV ligi Granica Kętrzyn przegrała na wyjeździe z rezerwami Olimpii Elbląg. Jest to pierwsza ligowa porażka kętrzyńskiego zespołu, który do tej pory wygrał jedno spotkanie, a trzy kolejne spotkania zostały zakończone remisem.

Zawodnicy Granicy Kętrzyn bardzo źle rozpoczęli spotkanie. Od samego początku rezerwiści Olimpii Elbląg zaczęli dominować na boisku, co przełożyło się na bramkowe zdobycze w 6 i 19 minucie. Po dwudziestu minutach dopiero podopieczni Adama Fedoruka opanowali sytuację na boisku i zaczęli grać swoje. W 23 minucie Granica wykonuje rzut rożny. Piłka trafiła na głowę Pawła Turczyna, który skierował ją do siatki. Zdobycie tej bramki ożywiło drużynę z Bydgoskiej 20, lecz nie przełożyło się to na kolejne zdobycze bramkowe w pierwszej połowie.

Po przerwie zespół Adama Fedoruka wyszedł odmieniony. Ruszyli do ataku i szukali okazji do wyrównania. Rezerwy Olimpii skoncentrowała się na grze obronnej i szukała okazji z kontry, co przełożyło się na podwyższenie przez nich wyniku w 69 minucie. Zawodnicy Granicy popełnili błąd w wyprowadzaniu piłki. Maciej Famulak przejął piłkę i podciągnął ją pod pole karne po czym silnym strzałem pokonał Mateusza Paplińskiego. Końcowy wynik ustalił Marcin Swacha-Sock, który perfekcyjnie oddaje strzał z 30 metrów po wykonaniu rzutu wolnego.

OLIMPIA II ELBLĄG 3:2 (2:1) GRANICA KĘTRZYN

Porażka z rezerwami Olimpii Elbląg jest zimnym kubłem dla zawodników Granicy Kętrzyn, którzy w ostatnim czasie nie wykorzystywali swoich szans jak w meczu z Romintą Gołdap czy GKS Wikielcem. Brakuje u nich tego powera z meczu, gdzie pokonali Tęczę Biskupiec z ogromną łatwością eksponując zgranie, zrozumienie i chęć gry na boisku. Za tydzień Granica Kętrzyn rozegra spotkanie z Mamrami Giżycko. Przez tydzień zawodnicy razem z trenerem będą musieli porządnie przepracować, a zarazem włączyć u siebie mentalność zwycięzcy.

Pozostałe wyniki 5 kolejki forBET IV ligi:

Znicz Biała Piska 4-0 Polonia Iłowo
Rominta Gołdap 0-2 Tęcza Biskupiec
GKS Wikielec 3-0 Polonia Lidzbark Warmiński
Mamry Giżycko 3-4 DKS Dobre Miasto
Olimpia Olsztynek 1-2 Mrągowia Mrągowo
Pisa Barczewo 2-2 Huragan Morąg
Motor Lubawa 1-1 Jeziorak Iława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *