forBET IV liga: Przed nami „Derby Mazur”|27.05.2023 – Magna Masuria

forBET IV liga: Przed nami „Derby Mazur”|27.05.2023

0

Już w najbliższy weekend w ramach forBET IV ligi rozegrane zostanie derbowe spotkanie pomiędzy zespołem Mrągowi Mrągowo, a Granicą Kętrzyn. „Derby Mazur” odbędą się 27 maja [sobota] o godz. 16:00, na Stadionie Miejskim w Mrągowie przy ul. Mrongowiusza 1. Starcie te zapowiada się niezwykle emocjonująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę wynik z rundy jesiennej, gdzie Mrągowia doznała klęski na stadionie w Kętrzynie – wówczas Granica Kętrzyn wygrała 4:1.

Przed mrągowskim zespołem nie lada wyzwanie. Granica Kętrzyn ponownie, jak to miało miejsce pod koniec rundy jesiennej, znowu się rozpędza i stawia bardzo trudne warunki każdemu zespołowi. Kętrzyniacy dodatkowo są podbudowani wygraną z Huraganem Morąg, który zabiegali na boisku i pokazali niezwykłą formę, ale również w starciu z Jeziorakiem Iława czy GKS Wikielcem niczym nie ustępowali.

Zawodnicy „żółto-czarnych” również mogą czuć się pewnie, zwłaszcza po wysokiej wygranej z dobromiejskim zespołem na wyjeździe w Jezioranach. Choć ostatni występ przed własną publiką można było nazwać wielkim dreszczowcem. W starciu z Polonią Iłowo na własnym stadionie Mrągowia do przerwy przegrywała 0:3, ale w drugiej połowie udało się odrobić straty i zejść z boiska z tarczą.

Niewątpliwie derbowe spotkanie pomiędzy Mrągowią, a Granicą przyciągnie uwagę wielu kibiców nie tylko z rodzimych miast tych zespołów, ale też z całej okolicy. Starcia pomiędzy tymi zespołami są wpisane w kalendarz rozgrywek od początku lat 2000 i zawsze przynosiły wiele emocji. Drużyna „żółto-czarnych” na pewno będzie pragnęła zrewanżować się za porażkę z jesieni i udowodnić swoją wartość przed własną publicznością.

Obie ekipy mają wiele do udowodnienia na boisku i żadna z tych drużyn nie chce przerwać dobrej passy w łapaniu punktów na koniec sezonu – z resztą oba zespoły mają jeszcze ogromną szanse wejścia do czołówki tabeli na sam koniec sezonu.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że mrągowski stadion zapełni się kibicami obu klubów, a atmosfera będzie bardzo gorąca.  Wszystkich miłośników piłki nożnej zachęcamy do udania się na Stadion Miejski w Mrągowie 27 maja o godzinie 16:00, aby wspólnie przeżyć te „Derby Mazur”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *