Gdzie jest kętrzyńska straż miejska? – Magna Masuria

Gdzie jest kętrzyńska straż miejska?

15

Od dłuższego czasu mieszkańcy Kętrzyna wysyłają do naszej redakcji sygnały dotyczące nieprawidłowego parkowania na osiedlowych uliczkach w całym Kętrzynie. Często zadawane jest przez nich pytanie: gdzie jest straż miejska? Dlaczego nie są podejmowane działania wobec kierowców, którzy parkują nieprawidłowo?

Tego rodzaju proceder zdarza się kilka razy dziennie – jak relacjonuje jeden z naszych czytelników – samochody w nieprawidłowy sposób parkują na przejściu dla pieszych. Nie można do końca bezpiecznie przejść przez ulicę.

Na załączonym powyżej obrazku widnieje samochód, który został zaparkowany na przejściu dla pieszych. Ciekawostką może być fakt, że w tle widnieje budynek w którym prawdopodobnie zamieszkuje obecny zastępca burmistrza miasta Kętrzyn, Maciej Wróbel. W związku z tym kierujemy publiczne pytania do zastępcy burmistrza Macieja Wróbla i straży miejskiej: czy zastępca burmistrza miasta Kętrzyn toleruje takie zachowanie? Gdzie jest straż miejska, która miała patrolować ulice naszego miasta?

15 thoughts on “Gdzie jest kętrzyńska straż miejska?

 1. Wróbel zatrudnia swoich kolegów nie po to, aby pracowali i wnosili coś dla Kętrzyna, ale żeby się odwdzięczyć lub pozyskać względy dla przyszlych korzysci? Czy wy uwazacie ze wrobel pracuje? On sie bawi. czy pracuje Zdanowicz? Można tak wymieniać. Wróbel pogrąża nasze miasto, a miasto spłaca jego kredyty, koledzy przy korycie, zlecenia dla znajomych. A potem taki jeden z drugim leader zaproszonego zespolu dziękuję Maćkowi. Jest za co, bo Maciek złoil miasto, a przelał kaske kolegom i znajomym??? Dobry kolega, jest za co dziękować??

 2. Chciałabym wiedzieć, czy autor tego artykułu był kiedykolwiek na ulicy ze zdjęcia zanim dowiedział się, że mieszka tam zastępca burmistrza? Są w Kętrzynie uliczki, na których ruch jest znikomy, miedzy innymi ta ze zdjęcia. Dlatego też piesi po przysłowiowych pasach nie chodzą i nikomu nie przeszkadzają stawiane na przejściach samochody, bo największym problemem jest tam brak miejsc parkingowych – szczególnie żółtego domu, w którym mieszka wiele rodzin. Zdjęcie zrobione specjalnie w momencie, kiedy samochody się rozjechały. Mam nadzieję, że chociaż cel tej śmiesznej politycznej wojenki został spełniony, bo właściciel czerwonego samochodu dostał mandat, nawet gdy samochód na przejściu nie stał:)

 3. Cytat z Wróbla rozpoczynającego kampanię wyborczą jednego z kandydatów na burmistrza Korsz
  „RafałJakubczak kandydatem Aktywny Samorząd na burmistrza Gmina Korsze 💪🏻💪🏻💪🏻 Rafał trzymam kciuki. Korsze – to najlepszy kandydat! Udostępniajcie! 🙂 #PoProstuKorsze
  Rafał Jakubczak – Kandydat na Burmistrza Korsz” na oficjalnej stronie fejsbuku Wróbla dostępny filmik.
  Panie Wróbel i panie Niedziółka, czy do obowiązków służbowych burmistrza miasta Ketrzyn w godzinach urzędowania jest inaugurowanie kampanii wyborczej kandydata na burmistrza Korsz? A moze obaj wzieliscie na ten czas urlop wypoczynkowy? A tak nawiasem mówiąc, ten kandydat będzie tak rządził w Korszach, jak wy we dwaj w Kętrzynie????? Korszanie, dobrze przemyslcie sprawę 😉 U nas miała być obwodnica, Ogrodowa, a jest ….. pusta kasa i wielkie nic z rządzenia tych panów.

  1. Czy do obowiązków służbowych Wróbla, Niedziółka dołożył prowadzenie kampanii wyborczej w Korszach. Kto zapłacił za dojazd do Korsz? Kto zapłacił za ten czas? Mieszkańcy Kętrzyna???

  2. Ogrodowa dziurawa, Mielczaskiego rozkopana, problem z roszczeniami przedszkoli, stracone dofinansowania, a nasz NARC zamiast pracować dla Kętrzyna, chce łapkę położyć na Korszach, ciekawe w jakim celu? Ktoś się domyśla?

 4. Jak sięgnąć pamięcią to zawsze parkują auta na tej ulicy i ciężko jest przejechać, a mieszkańcy mają podwórko od wewnętrznej strony budynku, oo to są przepisy o ruchu drogowym które trzeba przestrzegać

  1. Mieszkańcy mają podwórko od wewnętrznej strony budynku? Niech się szanowny Pan za mieszkańców nie wypowiada, bo na tym malutkim terenie zmieszczenie wszystkich samochodów byłoby niemożliwe, a oprócz jeżdżąc kilka razy dziennie autem nie miałoby sensu wstawianie samochodów na podwórko. Jak się nie zna sytuacji to może czasami lepiej się nie odzywać? Poza tym nie wiem jak podwórko za budynkiem ma się do przepisów drogowych?

 5. Niech się cieszą i proszą Boga o dotarcie do końca kadencji, ale to już będzie ich pierwsza i ostatnia kadencja. Chyba, że ketrzyniacy są aż tak naiwni i znowu ich wybiorą. To dopiero byłoby…..

 6. Problem z parkowaniem w niewłaściwych miejscach jest w wielu punktach. Uliczki osiedlowe są wąskie i brakuje miejsc parkingowych ale gorzej gdy tymi uliczkami prowadzona jest komunikacja miejska a samochody stoją w ososob utrudniający ruch pojazdów. Taka sytuacja jest na Jasminowej bo wzdłuż ulicy stoją auta pomimo linii ciągłej a tędy jeździ autobus. Wyminąć sie z nim nie sposób. Poniżej tego miejsca jest mnóstwo miejsc parkingowych no ale mieszkańcy parkują tuż pod swoimi oknami żeby swoje autko widzieć z sypialni? Moze warto tam czasami mandaty wypisać? Kierowców autobusów popytać?

 7. Kiedy wreszcie straż miejska zajmie się smrodziarzami palącymi węglem i innym syfem w kotłach?
  Nie da się żyć w tym smrodzie! Ja się pytam – ile mandatów za zatruwanie powietrza wystawiła w tym roku SM?

 8. Do autorów powyższych komentarzy. Nie wszyscy z Was zrozumieli autora artykułu i piszą o tym, że uliczki są wąskie i nie ma gdzie parkować. To wszystko prawda. Ale ten artykuł jest o tym, że czerwony samochód zaparkował na pasach. To jawne złamanie przepisów i koniec. I dobrze, że takie przypadki prasa pokazuje.

 9. Gdzie straż miejska? W tym czasie poszła do kasy po należną, ciężko zarobioną patrolowaniem miasta wypłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *