GIŻYCKO: 16-latka wypadła za burtę – pomogli jej policjanci – Magna Masuria

GIŻYCKO: 16-latka wypadła za burtę – pomogli jej policjanci

0

Sezon w pełni, żeglarze i osoby kochające odpoczynek na wodzie korzystają każdego dnia z uroków pięknych jezior na Warmii i Mazurach. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjni wodniacy, starają się być zawsze tam, gdzie ich pomoc jest potrzebna i niezbędna. Tym razem policyjni wodniacy pomogli 16 – letniej dziewczynie, która wypadła za burtę z uwagi na silny wiatr i duże fale.

W ostatnich dniach pogoda zmienną jest, mimo to żeglarze i osoby kochające odpoczynek na wodzie korzystają z tego typu rekreacji każdego dnia, czasami nie zwracając uwagi na trudności z jakimi mogą się zmierzyć na wodzie. W niedzielę (06.08.2023 r.) na terenach Warmii i Mazur wiał silny wiatr, który z pewnością powywracał nie jedno drzewo. Na jeziorach powiatu giżyckiego policjanci nie odnotowali tragicznych zdarzeń na wodzie ale doszło do sytuacji, w której 16 – letnia dziewczyna wypadła za burtę z uwagi na silne podmuch wiatru i duże fale. Nastolatka nie mogła sama wyjść z wody, a inni załoganci nie byli jej w stanie jej pomóc. Policyjni wodniacy z Giżycka płynąc na inną interwencje zauważyli całą sytuację, podpłynęli i natychmiastowo podjęli akcję ratunkową. Dziewczyna nie miała założonej na sobie kamizelki ratunkowej, było widać, że również nie posiada dobrych umiejętności pływackich, fale odpychały ją od łodzi. Policjanci w pierwszej kolejności użyli koła ratunkowego i wyciągnęli nastolatkę na pokład. Dziewczyna była wystraszona i wycieńczona siłą wiatru i fal, które ją odpychały od łodzi. Na szczęście nie doszło do tragedii, dziewczyna trafiła pod opiekę załogo, z którą wróciła na ląd.

Pamiętajmy, że woda, silnie wiejący wiatr, duże fale stanowią poważne zagrożenia nawet dla doświadczonego sternika. Nie narażajmy życia swojego i innych osób przebywających na pokładzie. W przypadku pogarszających się warunków pogodowych dobijmy lodżią do brzegu, gdzie będziemy mogli bezpiecznie przeczekać. Pamiętajmy również, aby w sytuacji pogarszających się warunków pogodowych włożyć kamizelki ratunkowe, a wszystko to dla naszego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *