GIŻYCKO: 22-latek trafił do aresztu za kradzież rozbójniczą – Magna Masuria

GIŻYCKO: 22-latek trafił do aresztu za kradzież rozbójniczą

0

Policjanci z Giżycka zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież i kradzież rozbójniczą na terenie sklepów w Giżycku. Sprawca ukradł alkohol, a następnie stosując przemoc, szarpał, popychał, uderzał pracownika ochrony, gdy ten chciał powstrzymać 22-latka od kradzieży. Kilka dni po napaści na pracownika ochrony, mężczyzna dokonał kradzieży w jednej z drogerii w Giżycku. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

W sobotę 13 maja w jednym z marketów w Giżycku doszło do kradzieży alkoholu na łączną kwotę ponad 230 złotych, oraz ataku na pracownika ochrony. Policjanci ustalili, że sprawca wziął z półki alkohol i nie płacąc za niego chciał opuścić market. Pracownik ochrony podszedł do mężczyzny i polecił oddanie alkoholu. Mężczyzna zareagował atakując pracownika. Popychał go, szarpał i uderzał. Po ataku na niego uciekł. Sprawa trafiła na policję.

Kolejne zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii w Giżycku trafiło do policjantów 19 maja br. Z ustaleń policjantów jasno wynikało, że sprawcą tych kradzieży i ataku na pracownika ochrony jest ta sama osoba. Zatrzymanie przestępcy było kwestią czasu. Po zabezpieczeniu całego materiału dowodowego i ustaleniu danych sprawcy policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Giżycka, który już wcześniej dopuszczał się przestępstw przeciwko mieniu za co odbywał karę pozbawienia wolności.

22-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. We wtorek (30.05.2023 r.) decyzją sądu 22-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *