GIŻYCKO: 25. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego|15-18.06.2023 – Magna Masuria

GIŻYCKO: 25. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego|15-18.06.2023

0

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego jest ogólnopolską formą artystyczną o charakterze konkursu dzieci i młodzieży rozwijających swoje zainteresowania w klubach wojskowych na terenie całej Polski.

Tegoroczna jubileuszowa edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem: „Historia jest w nas – 160. rocznicę Powstania Styczniowego”.

W dniach 15 – 16 czerwca na scenie Giżyckiego Centrum Kultury efekty kilkumiesięcznej pracy zaprezentuje około 200 młodych artystów: aktorów, wokalistów, recytatorów oraz tancerzy. Do oceny ich twórczości, oprócz profesjonalnego jury, zaproszeni są także wszyscy mieszkańcy Giżycka. Każda z osób zasiadających wśród publiczności będzie mogła oddać głos na swojego faworyta, który ma szansę na otrzymanie Nagrody Publiczności.

17 czerwca żołnierską nutę słychać będzie również na ulicach miasta, ponieważ przejdzie nimi  kolorowy i radosny Korowód Festiwalowy. Rozpocznie się uroczystym złożeniem wieńca i zasadzeniem Drzewa Pamięci ku czci bohaterów Powstania Styczniowego. Na zakończenie Orkiestra Wojskowa z Giżycka zaprezentuje specjalnie przygotowany flash mob oraz pokaz musztry paradnej.

Koncert finałowy odbędzie się 18 czerwca na scenie plenerowej przy plaży miejskiej. Wystąpią w nim laureaci festiwalu oraz Orkiestra Wojskowa. Poprzez sztukę, w nowoczesny sposób, wykonawcy opowiedzą o wydarzeniach, które tworzą naszą historię.

Festiwal to nie tylko prezentacje sceniczne, ale także konkurs plastyczny. Prace przygotowane pod hasłem: „Moje festiwalowe wspomnienia” będzie można obejrzeć na wystawie zaprezentowanej w Klubie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Celem spotkań festiwalowych jest upowszechnianie dziecięcej twórczości artystycznej, wymiana i wzbogacenie doświadczeń, kształtowanie tożsamości kulturowej, promocja tradycji i historii oręża polskiego oraz wychowanie w duchu patriotycznym.

Organizatorem festiwalu jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *