GIŻYCKO: 40-latek znęcał się nad rodziną – trafił z a kraty – Magna Masuria

GIŻYCKO: 40-latek znęcał się nad rodziną – trafił z a kraty

0

40-latek odpowie za swoje czyny jakich dopuścił się wobec swojej rodziny i funkcjonariusza. Mężczyzna od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, matką, ojcem i siostrą. Ponadto dzwoniąc i wysyłając treści wulgarne na służbowy numer telefonu znieważył funkcjonariusza oraz grożąc mu pozbawieniem życia działał w celu zaniechania przez niego czynności służbowych. A także nie zatrzymał się do kontroli drogowej powodując zderzenie z radiowozem. Sąd zastosował wobec agresora areszt na okres 2 miesięcy.

Od ponad dwóch lat partnerka, rodzice i siostra znosili ciągłe upokorzenia i wyzwiska. W końcu postanowili powiadomić o tym Policję. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 40-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wobec najbliższych kierował słowa wulgarne, zakłócał im spoczynek nocny, groził pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie domu, a także zgłaszał na nich bezpodstawne interwencje. Oprawca także stosował przemoc fizyczną wobec swojej partnerki i ojca w ten sposób, że szarpał ich za ubrania, popychał, bił po głowie i ciele. Jak się okazuje to nie jedyne jego przewinienia. 40-latek na służbowy numer telefony funkcjonariusza wysyłał wulgarne sms-y oraz dzwoniąc groził funkcjonariuszowi pozbawieniem go życia w celu zaniechania przez niego czynności służbowych w postaci zaprzestania kontroli przestrzegania zastosowanego wcześniej wobec mężczyzny zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Ponadto mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości w Giżycku na ul. Obwodowej nie zatrzymał się do kontroli drogowej powodując kolizję z radiowozem. 

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku, 40-latek najbliższe 2 miesiące spędzi za kratami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *