GIŻYCKO: 51-latek znęcał się nad matką! – Magna Masuria

GIŻYCKO: 51-latek znęcał się nad matką!

0

Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące w areszcie spędzi 51 – latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką. Domowy agresor został zatrzymany przez giżyckich policjantów, chwilę po tym jak wszczął awanturę i uderzył matkę butelką w głowę. Według zeznań matki, syn od czerwca 2021 roku znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie oraz zabierał jej pieniądze. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Giżycka. Matka stwierdziła, że ma dość, kiedy syn będąc pod wpływem alkoholu wszczął kolejną awanturę. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policjantów, którzy zatrzymali agresywnego 51 – latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że takie zachowania mężczyzny trwają już od dłuższego czasu. Mieszkaniec Giżycka będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury ze swoją matką, wyzywał ją słowami wulgarnymi, zakłócał spoczynek nocny, niszczył wyposażenie mieszkania, groził pozbawieniem życia, a 16 kwietnia br uderzył ją butelką w głowę. W związku z powyższym 51 – latek usłyszał zarzuty.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w więzieniu.

Natomiast 68 – letni, mieszkaniec gm. Ryn podejrzany o znęcanie się nad żoną ma dozór policji, obowiązek opuszczania lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Agresor wszczyna awantury, w trakcie których wyzywa, poniża, wygania z domu żonę. Także używa wobec niej przemocy fizycznej.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *