GIŻYCKO: Anonimowe trolle dezinformują mieszkańców? [odc.I] – Magna Masuria

GIŻYCKO: Anonimowe trolle dezinformują mieszkańców? [odc.I]

1

Od dłuższego czasu na terenie miasta Giżycko można zobaczyć pewne przesilające się zjawisko dezinformacji mieszkańców począwszy od osób publicznych jak radny Paweł Andruszkiewicz – gdzie obaliliśmy jego fake news o uchwale „kagańcowej” – kończąc na anonimowych profilach „niby” mediów, które nie są nawet zarejestrowane w spisie gazet czy mediów – ich działalność można podciągnąć pod kodeks karny i kodeks wykroczeń.

W ostatnim czasie wdaliśmy się w jednostronną wymianę argumentami z administratorem Giżycko NEWS, który ubolewał nad tym, że miasto Giżycko wydaje 10 milionów złotych na rewitalizacje Placu Piłsudskiego. Osobiście – nie kryjąc się za żadnym fake kontem – skrytykowałem, że podobny plac powstał w Bartoszycach i też na początku za ten beton wieszano psy na władzach miasta. Administrator tego niby medium poprosił mnie o wstawienie zdjęcia jak wygląda obecnie ten plac – wstawiłem – no i zabrakło argumentów, zaczęło się obrażanie oraz wyszło na jaw kto za tym stoi. Pojawił się syndrom nienawiści do Hećmana – a jedyna osoba, która ma taki syndrom to obecna władza w Kętrzynie – czyli burmistrz Niedziółka i niedoszły – przegrany w giżyckich wyborach – burmistrz Maciej Wróbel.

Można jawnie wskazać, że portale takie jak Giżycko NEWS, Aktywne Giżycko, OK Giżycko czy nowy portal EKO-Patrol Giżycko działają w interesie pewnej grupy radnych oraz Macieja Wróbla, który z kretesem przegrał NA SZCZĘŚCIE wybory w Giżycku. Radni opozycyjni z resztą już nie raz wskazywali burmistrzowi Iwaszkiewiczowi, żeby brał przykład z kętrzyńskiego samorządu. Chciałbym zapytać tych radnych tylko, jaki przykład ma brać:

– STRACENIE 14 MILIONÓW DOFINANSOWANIA NA PRZEBUDOWĘ LOKALNYCH DRÓG
– ZATRUDNIANIE ZNAJOMYCH I RODZINY
– WYDAWANIE OGROMNYCH PIENIĘDZY NA PROPAGANDĘ
– KUPOWANIE CERTYFIKATÓW
– PRZEGRYWANIE W SĄDACH SPRAW Z BYŁYMI PRACOWNIKAMI
– KŁAMANIE I OCZERNIANIE LUDZI PUBLICZNIE
– PISANIE DONOSÓW NA DZIAŁACZY OPOZYCYJNYCH?

Mam nadzieję, że mieszkańcy Giżycka przejrzą na oczy i nie będą wierzyć fake newsom z tych dziwnych niby medialnych portali, które żerują na dezinformacji, a ich administratorzy kryją się za fake kontami i szują ludzi na siebie.

1 thought on “GIŻYCKO: Anonimowe trolle dezinformują mieszkańców? [odc.I]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *