GIŻYCKO: Areszt, dozór i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej – Magna Masuria

GIŻYCKO: Areszt, dozór i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej

0

Prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia mieszkania wobec mieszkańca Rynu, a wobec kolejnego mężczyzny giżycki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźni znęcali się nad swoimi bliskimi. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Giżyccy policjanci zatrzymali kolejnych agresorów – sprawców przemocy domowej.

Zarzut znęcania się nad małżonką usłyszał 38-letni mieszkaniec Rynu. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał kobietę, wyzywał słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz poniżał i zastraszał. Sytuacje miały miejsce w domu rodzinnym, gdzie przebywały małoletnie dzieci. Po kolejnej awanturze interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali agresora. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. 38-latek będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w miejscowej jednostce policji.

Z kolei w sprawie 42-letniego mieszkańca gm. Miłki sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej konkubiny. W trakcie wszczynanych awantur nie wahał się używać siły fizycznej wobec kobiety, uderzał ją, szarpał, popychał, a także wyzywał słowami wulgarnymi, poniżał, izolował i ograniczał kontakty. 42-latek niszczył też mienie domowe i groził konkubinie pozbawieniem życia. Zatrzymany przez giżycką policję czas oczekiwania na rozprawę spędzi w areszcie. Giżycki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

To jednak dopiero początek sprawy dla podejrzanych o stosowanie przemocy domowej. Jaką karę otrzymają, okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *