GIŻYCKO: Boiska przy SP1 uroczyście otwarte – Magna Masuria

GIŻYCKO: Boiska przy SP1 uroczyście otwarte

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mieli już okazję przetestować nowe przyszkolne boiska, jednak dziś z dużym entuzjazmem, wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami samorządu wzięli udział w ich oficjalnym otwarciu.

Boiska zostały oddane do użytku już w marcu. Ich budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu m. in. ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020”. Nad sprawnym przygotowaniem dokumentacji czuwało Biuro Projektów Urzędu Miejskiego. 

W ramach projektu udało się wybudować:

  • boiska do piłki ręcznej i piłki nożnej,
  • boiska do koszykówki i siatkówki,
  • bieżnię i skocznię do skoku w dal o długości 60 m,
  • rzutnię do pchnięcia kulą,
  • siłownię zewnętrzną,
  • klasę zewnętrzną z 2. wiatami

W oficjalnym otwarciu 10 czerwca 2022 r. udział wzięli pracownicy szkoły, na czele z panią dyrektor Mariną Rudis-Rodak, burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, zastępca burmistrza Cezary Piórkowski, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Piotr Szulc, dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku Dariusz Jurczykowski, przedstawiciele Rady Rodziców i oczywiście wydelegowani przedstawiciele uczniów, a także drużyna sportowa z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. 

Organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę. W programie wydarzenia nie zabrakło przemów z podziękowaniami, prezentacji uczniów i co najważniejsze sportowych emocji. Główny punkt spotkania stanowił mecz pomiędzy uczniami SP1, a zawodnikami 15 GBZ. Kapitanem uczniów został Burmistrz Giżycka. Zawodnicy dawali z siebie wszystko. Ostatecznie ogłoszono remis. Po tak fantastycznym otwarciu możemy spodziewać się jeszcze bardziej fantastycznych wyników uczniów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *