GIŻYCKO: Burmistrz Iwaszkiewicz z absolutorium i wotum zaufania – Magna Masuria

GIŻYCKO: Burmistrz Iwaszkiewicz z absolutorium i wotum zaufania

0

24 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Giżycku odbyła się LXXXIV sesja giżyckiej Rady Miejskiej podczas której radni procedowali nad udzieleniem bądź nie udzieleniem absolutorium oraz wotum zaufania Burmistrzowi Miasta Giżycko.

Podczas sesji radni pochylili się nad raportem o stanie miasta, a debata przerodziła się w dość burzliwą dyskusję z rzucanymi na prawo i lewo oskarżeniami czy tez pomówieniami. Najwięcej miał do powiedzenia radny Paweł Andruszkiewicz, który opowiedział wiele historii i dla osób, które nie śledzą na co dzień spraw samorządowych wydawać się mogło, że źle się dzieje w tym Giżycku. Historie te wyjaśnił zarówno radny Mirosław Boć jak i również burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.

Burmistrz odnosząc się do wypowiedzi radnego Pawła Andruszkiewicza stwierdził, że radny Aktywnego Giżycka po raz kolejny przekroczył granice, a na sesyjnej sali padły dość „mocne” oszczerstwa. Warto w tym miejscu wspomnieć, że radny Andruszkiewicz nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego musi przeprosić byłą Prezes Szpitala panią Anitę Karnacewicz za naruszenie jej dóbr osobistych. Po upomnieniu radnego burmistrz wypunktował wszystkie argumenty radnego, który po raz kolejny dał się ponieść „fantasmagorii”.

Po długiej debacie radni przystąpili do głosowania i za udzieleniem wotum zaufania Burmistrzowi Giżycka było 14 radnych, 5 głosowało przeciw, dwóch radnych było nieobecnych. Natomiast w głosowaniu za udzieleniem absolutorium 16 radnych zagłosowało za, 3 głosowało przeciwko, dwóch radnych było nieobecnych.

W mediach społecznościowych Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz podzielił się informacją, że większa część radnych udzieliła mu zarówno absolutorium jak i wotum zaufania: – bardzo dziękuję Radnym Rady Miejskiej za udzielenie wotum zaufania i absolutorium za pracę i wykonanie budżetu za 2022 rok. Dziękuję również moim Współpracownikom oraz Radnym za współpracę na rzecz miasta Giżycko w kolejnym roku.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.

KONTO DO WPŁAT
Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *