GIŻYCKO: Chciała pomóc – została okradziona – Magna Masuria

GIŻYCKO: Chciała pomóc – została okradziona

0

Policjanci z Giżycka poszukują trzech kobiet, które weszły do mieszkania 89-letniej kobiety i ją okradły. Kobieta straciła 79 tys zł.

W minioną niedzielę (17. 04. 2022 r.) w godzinach popołudniowych policjanci udali się do jednej z mieszkanek w m. Wydminy, która zgłosiła kradzież pieniędzy. Jak ustalili policjanci do drzwi mieszkania 89-latki zapukały trzy kobiety. Jedna z nich trzymała na ręku małe dziecko i poprosiła o szklankę herbaty. Kobiety bez zaproszenia weszły do jej mieszkania. Jedna z nich rozłożyła koc na podłodze w kuchni i usiadła na nim z dzieckiem. Druga stanęła w drzwiach przedpokoju z przełożonym na przedramieniu długim kocem. Gdy gospodyni zajęła się przygotowywaniem herbaty kobiety rozmawiały ze sobą w nieznanym jej języku i zanim ta zdążyła przyrządzić napar kobiety w pośpiechu wyszły z mieszkania.

Po pewnym czasie seniorka zorientowała się, że została okradziona z pieniędzy w kwocie 79 tys zł i zadzwoniła po policję.

Śledczy poszukują trzech kobiet, które okradły starszą panią. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informacje pozwalające na ustalenie ich personaliów osobowych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Giżycku pod numerami telefonów 47 735 22 00 , 47 735 22 64 lub 47 735 22 31.

Policjanci apelują i przestrzegają zwłaszcza osoby starsze oraz samotnie zamieszkujące, aby nie wpuszczać do domów obcych osób. Zdarza się, że takie osoby wchodzą ,,na siłę” wykorzystując różne rzeczy w celu zasłonięcia pola widzenia bądź odwrócenia uwagi. Należy pamiętać, aby w takich przypadkach nie otwierać drzwi wejściowych a jeśli gość staje się natarczywy, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *