GIŻYCKO: Kolejny kierowca z promilami – grozi mu do 2 lat więzienia! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Kolejny kierowca z promilami – grozi mu do 2 lat więzienia!

0

Giżyccy policjanci zatrzymali 5 kwietnia w nocy nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierując oplem miał 1 promil alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi auta, z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Już stracił prawo jazdy. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Policyjny patrol tuż po północy patrolując Aleję 1 – go Maja w Giżycku zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem. Gdy auto stanęło na poboczu drogi, funkcjonariusze podeszli do kierującego. Okazało się, że kierowca był pijany, było czuć od niego wyraźny zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem ustalono, że kierujący pojazdem ma 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz 32 – latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierowca już stracił prawo jazdy. Grozi mu także do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *