Bardzo Kulturalnie to zupełnie nowe wydarzenie na mapie Giżycka, mające na celu przybliżenie mieszkańcom miasta i okolic najambitniejszych twórców na polskiej scenie muzycznej. Twórców, którzy nie boją się eksperymentowania z formą, a także nie jest im obca zabawa różnymi gatunkami i stylami, gdzie pozornie wykluczające się elementy tworzą spójną, przyjemną dla ucha całość.

W lipcu zapraszamy na drugą odsłonę tego cyklu, czyli na koncert Miki Urbaniak i Victora Daviesa, którzy połączyli siły i zdolności, tworząc kilka lat temu znakomity duet. Pasja i talent obojga przełożyły się na inteligentne, dowcipne i niezapomniane show, pełne przepięknej muzyki. Połączenie dwóch osobowości daje niezwykłą mieszankę, której doświadczenie jest wyjątkowym przeżyciem dla każdego odbiorcy. Dodatkowo na scenie pojawi się Tomasz Torres – perkusista zespołu Afromental.

Mika Urbaniak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Występuje na scenie od 13 roku życia. Córka legendarnych ikon światowego jazzu: Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion, wychowała się w nowojorskim domu pełnym muzyki.

Przy ostatnich kolejnych płytach Mika połączyła siły z Victorem Daviesem, wspólnie napisali i wyprodukowali „Follow You” oraz „Once in a Lifet ime”. Ich ostatni projekt to połączenie swingu i jazzu, które doskonale brzmi zarówno na płycie, jak i na koncertach.

Koncert odbędzie się 2 lipca 2022 r. godz. 20:30 w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku. Bilety (30 zł / 24 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne w siedzibie GCK (ul. Konarskiego 8, Giżycko), w kasie Kina Nowa Fala (godz. otwarcia kasy – w tygodniu 8.00-16.00, w weekendy w godzinach otwarcia kina).

Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia zbiórki charytatywnej pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz małego giżycczanina Adasia Mantryby.

Koncert | Mika Urbaniak & Victor Daves
w ramach cyklu Giżyckiego Centrum Kultury Bardzo Kulturalnie.
Sobota 2 lipca 2022 godz. 20.30 | Kościół Ewangelicko – Augsburski.

źródło: GCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *