W ostatni piątek lipca, będziemy mieć niebywałą okazję do posłuchania najlepszego jazzu w nieco letnim wydaniu. Tradycyjnie w lipcu – już od wielu lat zapraszamy na plenerowe koncerty muzyki jazzowej. Wcześniej jako Jazz nad Niegocinem, od dwóch lat w nieco zmienionej formie jako Let’s Jazz!
W tym roku jest nam niezmiernie miło przedstawić efekty współpracy z naszymi formacjami, które na co dzień spotykają się w Giżyckim Centrum Kultury na swoich próbach.

Obecnie Small Band to 14 muzyków, dających koncerty nie tylko na terenie naszego miasta. W tym roku formacja zaprezentowała się również w mieście partnerskim – Grodzisku Mazowieckim.

Big Band „Północ-Południe”, którzy rozgrzeją instrumenty przed kolejną dużą imprezą, na której wystąpią, czyli przed latem z Radiem 2023.

Na scenie Let’s Jazzu pojawi się również Simona de Rosa & Confusion Project. Zespół tworzą:

Simona De Rosa – wokal
Michał Ciesielski – fortepian,
Piotr Gierszewski – gitara basowa,
Adam Golicki – perkusja.

Simona De Rosa – Znakomita Włoska wokalistka jazzowa Simona De Rosa łączy siły z Polskim triem jazzowym Confusion Project aby zagrać wspólną trasę koncertową Poland Tour 2023, złożoną z 12 koncertów w całej Polsce.

Simona De Rosa jest charyzmatyczną wokalistką jazzową, absolwentką Queens College w Nowym Jorku, nagrodzoną m.in. Stypendium im. Dennisa Irwina, czy 1-szą nagrodą dla wokalistów big-bandowych w ramach festiwalu Casa Del Jazz w Rzymie. Simona De Rosa ma w swoim dorobku koncerty na całym świecie, od Nowego Jorku po Pekin czy Singapur, zaangażowana również w działalność dydaktyczną, dając warsztaty wokalne oraz wykładając śpiew jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy w Pekinie.

Simonie towarzyszyć na scenie będzie trio Confusion Project (Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja). Zespół ten charakteryzuje się poetyckim, ilustracyjnym podejściem do grania muzyki improwizowanej, jednak z silnymi wpływami takich gatunków jak rock, drum&bass, czy muzyka klasyczna. Zespół ten na przestrzeni swojej działalności nagrał 4 płyty studyjne, i zagrał prawie 200 koncertów w Polsce i za granicą (m.in. Włochy, Holandia, Kazachstan czy Chiny). Lipcowa trasa koncertowa zbiega się z obchodami 10-lecia działalności tria.

Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które tworzą Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja.

Zespół istnieje od 2013 roku i przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce pierwiastek ilustracyjny. Zespół ma na koncie cztery albumy CD, oraz liczne koncerty w Europie i Azji (Chiny, Kazachstan).

Czwarty album trio jazzowego Confusion Project, „Last” ukazał się 29 października 2021 roku. Muzyka zawarta w tym albumie, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. Jest to płyta ilustracyjna. Zespół sięga po tematykę związaną z obecną kondycją naszej planety i wyraża swój muzyczny manifest – apel, by traktować serio problemy, z którymi świat obecnie się mierzy. Są więc na tej płycie utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny – angielskie „Last” może przecież oznaczać zarówno „Ostatnia”, jak i „Trwać”.

Nasza cywilizacja boryka się z problemami, które pilnie wymagają naszych działań i Confusion Project postanowił zabrać głos w tej sprawie swoją nową muzyką, ale i nie tylko. Na przestrzeni 2020-2021 roku, w ramach inicjatywy #1CD1tree, dzięki pieniądzom ze sprzedaży płyt, zespół ufundował posadzenie ponad 1600 drzew na kilku kontynentach, w miejscach zniszczonych działalnością człowieka. Przy najnowszej płycie zespół nawiązał współpracę z Tree-Nation kontynuując akcję sadzenia drzew za każdą sprzedaną płytę.
Sama zaś płyta została wydana w sposób ekologiczny, opakowanie albumu zostało wykonane w całości z papieru z makulatury.

Tradycyjnie koncerty w ramach Let’s Jazz odbywają się bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *