GIŻYCKO: Mazury Curling Festival| 1-3.09.2023 – Magna Masuria

GIŻYCKO: Mazury Curling Festival| 1-3.09.2023

0

Nadszedł czas na emocje, sportową rywalizację i niezapomniane chwile dla miłośników curlingu. Mazury Curling Festival, jedno z najważniejszych wydarzeń tego sportu w Polsce, szykuje się do rozpoczęcia. W dniach od 26 sierpnia do 5 września, miasteczka Wilkasy i Giżycko staną się areną dla curlerów z całego kraju i zagranicy.

Wydarzenie to nie tylko serwuje zawody, ale także oferuje uczestnikom wiele atrakcji. Międzynarodowy obóz curlingowy, szkolenia instruktorskie i sędziowskie, kurs przygotowania lodu curlingowego – to tylko część bogatego programu. Blisko dwutygodniowy festiwal to również okazja do współpracy z doświadczonymi trenerami zarówno z Polski, jak i z Szkocji.

Mazury Curling Festival to wyjątkowe wydarzenie także ze względu na swoją otwartość i inkluzywność. Nie tylko zawodnicy na wózkach, ale także ci z problemami słuchu wezmą udział w turnieju. To dowód na to, że sport nie zna barier i może jednoczyć ludzi bez względu na ich umiejętności czy ograniczenia.

12. edycja festiwalu przyciąga rekordową liczbę uczestników – ponad 170 zawodników i zawodniczek z polskich ośrodków curlingowych oraz z Włoch, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii. Wszyscy oni wspólnie podzielą się pasją do curlingu i zmierzą się na lodowym polu rywalizacji.

Szczególnym momentem wydarzenia będzie uroczyste otwarcie turnieju Mazury Curling Cup, zaplanowane na piątek, 1 września, o godzinie 10:00. Mecze finałowe rozpoczną się w niedzielę, 3 września, około godziny 16:00, zapowiadając emocje i zawodniczą determinację na najwyższym poziomie.

Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął Starosta Giżycki, Pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski, co dodatkowo podkreśla rangę i znaczenie tego sportowego święta dla regionu i całego kraju. Mazury Curling Festival już niebawem otworzy swoje lodowe podwoje, by uczestnicy mogli w pełni cieszyć się sportem, rywalizacją i nowymi przyjaźniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *