GIŻYCKO: Mieszkanka Giżycka padła ofiarą oszustwa – Magna Masuria

GIŻYCKO: Mieszkanka Giżycka padła ofiarą oszustwa

0

Sprzedajesz rzeczy na OLX i robisz zakupy w internecie? Uważaj, możesz stać się celem oszustów. Oszuści kolejny raz zaatakowali, pieniądze straciła mieszkanka Giżycka. Apelujemy o ostrożność! Nie klikajmy w podesłane linki i nie podawajmy swoich danych oraz kodów aktywacyjnych.

We wtorek (22.03.2022 r.) do mieszkanki Giżycka za pośrednictwem komunikatora społecznego odezwała się osoba zainteresowana kupnem wystawionych przedmiotów i w czasie konwersacji przesłała link do potwierdzenia formy dostawy towaru za pośrednictwem znanej firmy kurierskiej. Kobieta kliknęła w przesłany link i tym samym nieświadomie udostępniła dane do konta oszustowi. W rezultacie kobieta nie sprzedała rzeczy, a jej konto zostało uszczuplone o 900 złotych.

Przypominamy!!!

Jeżeli sprzedajesz coś właśnie przez OLX, a może przez inny portal aukcyjny? Uważaj. Oszuści czyszczą konta. Wykorzystują karty i aplikacje płatnicze Google Pay lub Apple Pay.

Gdy otrzymasz wiadomość od kupującego, że już zapłacił za Twój przedmiot i prosi o wejście w link do rzekomego potwierdzenia Płatności OLX – UWAŻAJ!!! To na pewno jest oszustwo. Szczególnie, gdy wiadomość otrzymałeś poza OLX, np. w komunikatorze WhatsApp czy Messenger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *