GIŻYCKO: „NIMFA” Kamy Fundichely – premiera 8 marca – Magna Masuria

GIŻYCKO: „NIMFA” Kamy Fundichely – premiera 8 marca

0

Kama Fundichely zaprasza na premierę  najnowszej animacji pt. „Nimfa” stworzonej na podstawie legendy mazurskiej „Nimfa z Mokrego” z książki Marka Łapo pt. „Czarci Ostrów. Wielki zbiór podań ludowych z Mazur”. Jest to kolejna ekranizacja mazurskiej historii w wykonaniu artystki. Gorąco polecamy poprzednie realizacje: „Legenda o Giżyckim herbie”„Wilkołaczka”„Galinda”.

Premierowy pokaz stacjonarny będzie miał miejsce w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Będzie można dodatkowo obejrzeć dwie inne animacje autorstwa artystki. Wieczór umili gościnny występ muzyczny Basi Derlak.

Animację pt „Nimfa” zrealizowano w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na 2021.

Kama Fundichely – artystka wizualna, od lat maluje, animuje swoje obrazy oraz tworzy wizualizacje z grupą artystyczną Kolor Kolektyw. Od czasu gdy w grudniu 2020 r. zrealizowała piękną animację o Galindzie z Wyspy Miłości, uważniej śledzimy jej poczynania. Kama Fundichely, na co dzień mieszka w Warszawie, ale silnie związana jest z Mazurami. Całe dzieciństwo spędziła w miejscowości Upałty, nieopodal Giżycka.  Animacje to tylko jedno z zamiłowań artystki.   

źródło: UM Giżycko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *