GIŻYCKO: Operacja Boyen 2023|10-13.08.2023 – Magna Masuria

fot. Giżyckie Centrum Kultury

W dniach 10-13 sierpnia w Giżycku odbędzie się Operacja Boyen 2023. Powraca lubiana i przyciągająca rzesze widzów I-wojenna Inscenizacja Historyczna “Bój o Twierdzę” w tradycyjnym, spektakularnym wydaniu!

Na dziedzińcu fortyfikacji rozstawią się wystawcy tworząc Jarmark z bardzo szerokim asortymentem: od regionalnych przysmaków, przez rękodzieło aż po militaria. W okolicach majdanu staną również rekonstruktorzy ze swoimi dioramami historycznymi. Dla najmłodszych oraz dla całych rodzin przygotowane będą warsztaty rękodzielnicze, konkursy wiedzy o Twierdzy i Giżycku, oraz zwiedzanie giżyckiej fortyfikacji z przewodnikiem.

Fani wojskowej grochówki będą mieli okazję skosztować tej pysznej zupy w różnych wariantach podczas Mistrzostw Gotowania Grochówki w Kuchniach Polowych.

Dla miłośników historii przygotowane będą ciekawe atrakcje: wernisaż wystawy Piotra Łacha “Jeszcze Polska tutaj nie zginęła”, oraz prelekcja “Giżycki beton okresu Wielkiej Wojny”.

W tym roku wraca też I-wojenna Inscenizacja Historyczna “Bój o Twierdzę” w tradycyjnym, spektakularnym wydaniu, z efektami pirotechnicznymi oraz tłumem rekonstruktorów.

Ostatni dzień Święta Twierdzy Boyen spędzić będzie można z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, która zaprezentuje elementy wyposażenia i wyszkolenia, oraz przygotuje atrakcje dla najmłodszych.

Gorąco zapraszamy! Do zobaczenia w Twierdzy Boyen!” 

źródło: UM Giżycko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *