GIŻYCKO: Oxford usłyszał o Giżycku dzięki Janinie Morskiej – Magna Masuria

GIŻYCKO: Oxford usłyszał o Giżycku dzięki Janinie Morskiej

0

Pani Janina Morska, nauczycielka matematyki z Giżycka (SP7), znana z ogromnej pasji do swojej pracy, po raz kolejny pełniła rolę koordynatorki Sympozjum Naukowego w ramach projektu „Edukacja matematyczna dla przyszłości”, które odbyło się w sierpniu w brytyjskim Oxfordzie.

Sympozjum odbyło się we wspaniałej scenerii Queen’s College, w mieście uniwersyteckim, w terminie 14 – 18 sierpnia. Pani Janina po raz kolejny pełniła rolę współorganizatora i koordynatora sympozjum.

Pani Janina przygotowała i zaprezentowała własną prezentację dotyczącą nowoczesnych technologii i ich użycia w pracy z uczniami. W sympozjum wzięło udział ok. 60 osób – nauczycieli i wykładowców z kilkudziesięciu krajów, między innymi z USA i Kanady, Grecji, Włoch, Norwegii, Niemiec, Węgier, Austrii, Izraela, Turcji, Irlandii, Rumunii, Południowej Afryki. Po raz pierwszy pojawili się także reprezentanci z Etiopi i Angoli.

Tematyka poruszana podczas wystąpień prelegentów dotyczyła w głównej mierze sytuacji po pandemii oraz wykorzystania nowych środków, projektów i pomysłów w pracy z uczniami o różnych możliwościach. Pomimo różnorodności językowej, kulturowej i geograficznej, nauczyciele na całym świecie borykają się z podobnymi problemami.

Prócz prezentacji, spotkań w mniejszych grupach i rozmów w kuluarach, uczestnicy mieli okazję poznać charakter studenckiego miasta, pozwiedzać ciekawe obiekty zarówno naukowe, jak i kulturalne.

Osobiście jestem dumna, iż mogłam przedstawić również nasz region i miasto, w którym mieszkam i pracuję od wielu lat, a także opowiedzieć o swoich doświadczeniach zawodowych oraz o najważniejszym – o moich uczniach, z którymi pracuję na co dzień – podsumowała Janina Morska.

Zdjęcia i informacje: J. Morska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *